Elektrická sekačka s pojezdem

Elektrická sekačka s pojezdem je vysoce kvalitní a robustní přístroj, určený na středně velké travnaté plochy i přerostlou trávu, která je jinak těžší zvládnutelná. Elektrická sekačka s pojezdem má speciálně tvarované nože, a proto je posekání trávy i v náročnějším terénu pro takový přístroj hrou. Mnohé nové elektrické sekačky s pojezdem jsou vyrobeny ekologičtější s tichým systémem sečení travnaté plochy. Samozřejmostí je pohodlné nastavení výšky sečení. Moderní sekačky mohou mít různé nastavení pro usnadnění ovládání tohoto přístroje tak snadnější uskladnění. Více o těchto a dalších typech sekaček na trávu najdete v našich článcích.

4 tipy, které prospějí vzhledu a zjednoduší údržbu vaší zahrady
Rady a Tipy

4 tipy, které prospějí vzhledu a zjednoduší údržbu vaší zahrady

Už při plánování zahrady je třeba myslet zároveň na její údržbu. Rozmístění jednotlivých prvků může usnadňovat práci nám izahradní technice, bez které se neobejdeme. Četnost údržbových prací velmi ovlivní také zvolený styl zahrady. Vnepravidelné apřírodní zahradě je práce méně než vjejí formální, pravidelné apečlivě upravované podobě.

Trávník jako stvořený pro oddech
Rady a Tipy

Trávník jako stvořený pro oddech

Trávníky byly, jsou i budou součástmi zahrad. Jejich vzhled ovlivňuje vícero faktorů – půdní podmínky, výběr vhodného osiva či celková péče. Pro někoho je relaxováním vylehávání na dokonalém pažitu u bazénu, pro jiného jsou oddechem činnosti jako sekání či zalévání. A ačkoli jde o rozdílné formy oddechu, následující řádky jsou paradoxně určeny pro obě skupiny milovníků trávníku.