exotické rostliny

Interiérové plisované rolety mají více variant ovládání: manuálně tahem za rukojeť, ve výškách pomocí tyče či řetízků. Můžete je vytahovat zespodu nahoru, ale také do středu a od středu. FOTO K-SYSTEM
Realizace zahrad

Jak proměnit sen o zimní zahradě ve skutečnost

Zimní zahrada může hostit exotické rostliny i vás po celý rok, navíc může pomoci s šetřením energie. Platí to však jen v případě, že je správně navržena a realizována. Jinak riskujete, že z ní bude nepříjemný žhavý kotel, či nepotřebný mrazák. Když si však před jejím založením odpovíte na pár otázek, které jí půjdou až pod kůži, vyhnete se zbytečným chybám už na začátku.

Zimní zahradu, či spíše domácí wellness, tvoří dvě zóny s rozdílnou výškou, které plynule propojují interiér domu se zahradou. FOTO MIRO POCHYBA
Návštěvy domů

Zimní zahrada jako domácí wellness

Občas se vyplatí nenechat se omezit zažitými stereotypy – například zimní zahrada nemusí být jen fádní skleněná přístavba k rodinnému domu, jaké jste viděli už tisíckrát. Důkazem je i tato realizace.

Skoro jako u rybníka. Trend biotopických jezer už se hřeje na výsluní několik let − voňavá, přírodními procesy čištěná voda však nyní získává úhledný vzhled geometrických tvarů. „Přírodní ledvinové tvary patří do krajiny, ne za plot,“ říká Ferdinand Leffler.
Rady a Tipy

12 zpusobů, jak zazářit zahradou

Přinášíme vám nejžhavější zahradní trendy pro letošní rok.

Terasa s romantickým pohledem na střechy domů v centru prahy.
Design interiérů

Rekonstrukce garsoniéry v posledním patře činžovního domu z 30. let minulého století

Rekonstrukci garsoniéry o rozloze 25 m², která se nachází v posledním patře činžovního domu z 30. let minulého století, navrhl architekt sám pro sebe. Je to vlastně takový architektonický autoportrét.

Novinky

Nejnovější vydání časopisu HOME právě na stáncích

Prázdninové dvojčíslo jsme pojali příhodně jako Velký dětský speciál. Vždyť kdy jindy se vrhnout na úpravy nebo zbrusu nové zařizování pokojů vašich ratolestí, než když jsou pohodlně „uklizeny“ na táborech či v laskavé náruči prarodičů?

Realizace zahrad

Zahrada s nespoutanou duší na jihu Holandska

V den, kdy jsme chtěli ve městě Venlo na jihu Holandska navštívit pár zahrad, bylo od rána zamračeno a deštivo. Nebylo to ideální počasí, ale po počátečním váhání jsme si alespoň jednu návštěvu nenechali ujít. Nakonec jsme byli rádi a usoudili jsme, že i v dešti se vyplatí objevovat a obdivovat.

Rady a Tipy

10 úkolů pro vaše rostliny v zimě

Zahradník vám poradí jak pečovat o rostliny v zimě na zahradě a v bytě.

Rady a Tipy

10 nápadů na zelený interiér

Mít krásně zařízený domov a nemít v něm zeleň je velká chyba.