heluz

HELUZ
Novinky

HELUZ na veletrhu FOR Pasiv představí inovativní novinku, která ještě více zrychlí a zjednoduší stavbu

Před námi je již 11. ročník veletrhu FOR PASIV, který mimo jiné řeší úspory energií v novém bydlení. Již tradičně na něm představí HELUZ svůj systém cihelné výstavby, letos však přichází i s novou produktovou inovací, která se vyznačuje nejen nadstandartními hodnotami tepelné izolace, ale i zrychlením a zjednodušením stavby.

JRK_1974
Novinky

Vyhrajte půl milionu na Váš budoucí dům: Soutěž Projekt roku je tu!

Zhmotněte Vaše sny a představy o budoucím rodinném domě, natočte video a vyhrajte cihly na jeho stavby. Takto jednoduché to je. O čem je řeč? HELUZ přichází s novou soutěží Projekt roku 2023 s velmi lukrativní odměnou a startuje už 2.10.

Vítězové soutěže HELUZ Dům roku 2022
Novinky

HELUZ Dům roku 2022 má své vítěze

Soutěž HELUZ DŮM ROKU 2022 pořádaná společností HELUZ má své vítěze. Ze všech registrací odborná porota vybrala 10 finalistů, pro které jste mohli hlasovat na facebookovém profilu.

Rekonstruované pobytové zařízení pro seniori Sokolov
Stavební materiály

Senioři by se měli v pobytovém zařízení cítit jako v obýváku

Místo školy teď v Sokolově stojí pobytové zařízení pro seniory. Nízkoenergetická budova, postavená z cihel HELUZ FAMILY 2in1, má kapacitu přes 60 lůžek a disponuje různými režimy odborné péče. Francouzské dveře na každém pokoji zajišťují klientům spojení se světem.

stavební materiál
Novinky

Společnost HELUZ pomáhá stavebníkům v současné obtížné situaci

Současná nelehká situace vyvolaná pandemií koronaviru, konkrétně omezení pohybu osob, odchod zahraničních dělníků a zpomalení administrativy související se stavebním řízením se negativně projevila i u řady stavebníků rodinných domů, kteří své stavby již zahájili, nebo kteří se v těchto týdnech chystali svou stavbu zahájit.

Stavební výplně
Novinky

Video seriál Stavba domu: Stavební výplně (6. díl)

Použitím komplexního systémového řešení HELUZ výrazně eliminujeme tepelné mosty v nejkritičtějších místech stavby – ostění oken, dveří a ve vazbě rohů.

Stavba stěn
Stavební materiály

Video seriál Stavba domu: Stavba stěn (5. díl)

Při vyzdívání je nezbytné neustále kontrolovat správnou polohu zdiva s pomocí vodováhy či olovnice. Při zdění doporučujeme cihly ukládat tak, že se přibližně jedna polovina délky stěny zdí od jednoho rohu a pak od druhého roku směrem k sobě.

Založení první řady
Stavební materiály

Video seriál Stavba domu: Založení první řady (4. díl)

První řada broušených cihel se zakládá do čerstvého zavadlého vyrovnaného maltového lože, nebo i na vyzrálou zakládací maltu.

Technologie zdění
Stavební materiály

Video seriál Stavba domu: Technologie zdění (3. díl)

Pro cihly HELUZ byl dosud na výběr jeden ze tří základních způsobů zdění.

Stavbu domu z cihel HELUZ
Stavební materiály

Video seriál Stavba domu: Vyrovnání zakládací malty (2. díl)

Zakládací malta se aplikuje na základovou desku, která by měla být chráněna hydroizolací proti vodě, zemní vlhkosti a proti pronikání radonu. Prvním krokem je příprava malty, která by měla mít konzistenci medovité hmoty.