hrách

Výsev hrachu
Zahrada

Milujete hrách? Vypěstujte si jej na zahradě s těmi 4 jednoduchými kroky!

Ať už jste začátečník nebo zkušený zahradník, určitě chcete úrodu, kterou si můžete vychutnat po celý rok. Nechte se inspirovat těmito typy a dosáhněte bohaté úrody čerstvého hrachu.

Bakterie v kořenových hlízkách bobvitých rostlin půdu zásobují dusíkem.
Rady a Tipy

Péče o zahradní půdu nejen na podzim

Pokud vlastníte užitkovou zahradu, určitě vás kromě toho, jak to na ní roste, zajímá i péče o půdu, která by zajistila její dlouhodobé fungování. Půda se totiž častou sklizní a pěstováním různých druhů plodin poměrně dost vyčerpává, takže si zaslouží dostatečnou pozornost.

U tří bříz. Vlastní dům se rozhodli postavit v zadní části pozemku rodičů, který dobře znali a měli rádi. Tři staré břízy tu tvoří optickou bariéru od ulice a poskytují tak více intimity v zahradě. FOTO: ERIKA BÁNYAYOVÁ A MARTIN BOLEŠ
Dřevostavby

Netradičně koncipovaná dřevostavba pro mladou rodinu v zahradě rodičovského domu

Netradičně koncipovaný dům se stal pro mladou rodinu tak příjemným, přirozeným a praktickým bydlením, až člověku přijde divné, že se podobné nestaví už dávno a mnohem častěji.

Současnost kuchyňské linky je designově a materiálově přiznána – vyrobili ji z betonářské překližky, která vyhovovala svými voděodolnými vlastnostmi. Díky satinovanému plastu podsvícenému zářivkami se horní řada skříněk stává působivým světelným zdrojem.
Design interiérů

Rekonstrukce bytu z 30. let 20. století v retro stylu

Rekonstrukce vlastního bytu přinesla manželům Petrovým nejen originální bydlení, ale také počátek nové rodinné firmy. Jak je zkušenosti se zařizováním ovlivnily a jako oni sami ovlivňují svůj domov? Čtěte.

Hravým prvkem v dětském interiéru mohou být i vhodně zvolené květináče a obalové nádoby v živých barvách. FOTO ISIFA/SHUTTERSTOCK
Rady a Tipy

Jak vybírat vhodné druhy rostlin do dětského pokoje

Dětské pokoje můžete dotvořit nejenom výběrem doplňků či textilií, ale také vhodně zvolenou zelení. Kromě estetického účinku zvyšuje vzdušnou vlhkost, působí jako lapač škodlivých látek, uklidňuje a může mít i výchovný význam.

Jednoduchou bílou kuchyň tvoří skříňky IKEA doplněné pracovní deskou ve stejné barvě. „Nechtěli jsme tyto statické, nepřenosné věci řešit nákladně, protože stále stojíme před otázkou, zda žít v bytě, nebo v domě se zahradou,“ objasňuje majitelka. FOTO ROBERT ŽÁKOVIČ
Design interiérů

Podkroví v srdci Prahy plné dobrých nápadů

Bydlení v podkrovním mezonetu téměř v samém srdci Prahy? Jsou-li jeho obyvateli šikovná architektka se svou rodinou, je tato kombinace zaručený úspěch.

V dobré formě. Díky tvaru připomínajícímu tradiční stodolu a umístění na pozemku, které respektuje sousední rodinné domy, se novostavba harmonicky začlenila do okolního prostředí. Navíc tak může dům maximálně využívat solární zisky a domácí slunečnou část zahrady. FOTO ERIKA BÁNYAYOVÁ A MARTIN BOLEŠ
Návštěvy domů

Panelákový byt vyměnili za netradičně koncipovanou dřevostavbu v zahradě rodičů

Netradičně koncipovaný dům se stal pro mladou rodinu tak příjemným, přirozeným a praktickým bydlením, až člověku připadá divné, že se podobné nestavějí už dávno a mnohem častěji.

(foto: Viabel/Asoral)
Design interiérů

10 nápadů do dětského pokoje

Je pravda, že ne vždy je dobré dětský pokoj zařídit definitivně a omezit tak dítěti možnost se rozvíjet. Ale několik let, kdy rostou jako z vody, není možné neustále vyměňovat postele, stolky, židle. Navíc, pokud spolu bydlí děti v různém věku, jsou nábytky, které se dokážou přizpůsobit různým věkovým kategoriím, více než nápomocné.