interier
Nejužší dům světa, kde se sotva otočíte: Jaké to je žít v prostoru širokém pouhých 72 cm
Keret House je domem z fantaskních představ. Pro někoho možná i hororových. Nebo si umíte představit, že byste žili v domě, který je tak úzký, že se v něm sotva otočíte? A vidíte, Keret House je reálným důkazem toho, že je to možné. Dokonce se o tom na vlastní kůži můžete přesvědčit. Chcete vědět více? Podrobnosti najdete v našem článku.
Jak se žije v bytě za polárním kruhem za 25 tisíc měsíčně? Mladý pár odhaluje realitu života v Grónsku
Alex je mladý Dán, který se s přítelkyní v roce 2017 přestěhoval do Grónska. Protože Grónsko je autonomní součástí Dánska, je pohyb obyvatelstva mezi oběma zeměmi poměrně běžný. Alex nás pozval na prohlídku svého bytu v hlavním městě Nuuku. Zajímalo nás totiž, jak vypadá bydlení v odlehlé zemi s velmi nevlídným klimatem.
Interiérová designérka radí: Nejčastější chybou je, když se bez záclon snažíme vytvořit útulný domov
Heslo „méně je více“ platí i v designu a při zařizování interiéru. O tom, kde děláme nejčastěji chybu, co preferujeme a do čeho se vyplatí investovat, jsme si povídali s interiérovou designérkou Kristýnou Bedečovou, která zhmotňuje představy klientů do vkusných návrhů.
Jak proměnit svou koupelnu v luxusní ráj: Zvažte výběr materiálu a moderních technologií
I koupelnu můžete pozdvihnout na vyšší úroveň. Stačí zvolit kvalitní materiály, moderní design a špičkové technologie.
Video: Rodiny žily v ubohých podmínkách. Postavili a darovali jim 100 nových domů
V tomto inspirujícím projektu tým Mr. Beasta postavil a rozdal 100 domů rodinám, které neměly bezpečné bydlení. Každý nový dům dramaticky změnil život rodin, které neměly střechu nad hlavou.
Luxusní únik do přírody: Postavili si kontejner s výhledem na rybník
Uprostřed přírody, a přitom v náruči komfortu a moderního designu. Přesně to svým obyvatelům poskytuje mobilní obytný kontejner KEBIN na břehu Hejlovského rybníka na Vysočině.
Video: Takto si v 60. letech představovali bydlení v budoucnosti
Dům Futuro je fascinující příklad futuristického designu z 60. let, který přitahoval pozornost svou unikátní architekturou a vizí budoucnosti. V tomto článku se ponoříme do historie a rekonstrukce jednoho z těchto unikátních domů, který byl oživen díky úsilí jednoho vášnivého nadšence.
Video: Z ruiny na moderní bydlení: Jak tři přátelé přeměnili starou školu na útulné byty
Tři muži, Adam Colucci, Jesse Wig a Dan Spanovich, koupili starou školu, která byla opuštěná po dobu deseti let. Rozhodli se z ní udělat nájemní byty, což se ukázalo jako nejlepší způsob, jak tuto historickou budovu znovu využít. Školu pořídili za pouhých 100 000 dolarů (2 miliony) a následně ji přeměnili na 31 moderních bytových jednotek.
Mladá rodina zrekonstruovala tmavý historický dům. Nyní je plný světla a propojený s přírodou
Chtěli nový dům, ale nechtěli zasahovat do životního prostředí. Mají rádi přírodu, ale zároveň toužili zůstat ve městě. Zdánlivě neřešitelné se nakonec podařilo.
Byt měl zapomenutou terasu, kterou nikdo nevyužíval. Díky rekonstrukci se v něm teď cítíte jako na dovolené
Studio Brákara mistrně přeměnilo fádní byt na městskou oázu v srdci jedné z obchodních čtvrtí Barcelony. Zaujme nejen světlým interiérem, ale zejména proměnou terasy, která je určena pro sladké nicnedělání.