Izolace domu

Důležitou součástí dnešních výstaveb je i izolace domu. Izolace je především určena k ochraně domu proti vlhkosti a vodě, proti různým chemickým látkám, proti přílišnému teplu (tedy přehřívání domu) a proti chladu, a také proti hluku. Existuje několik různých typů izolace domu, její výběr závisí na typu stavby, od rozsahu izolované plochy, zda se jedná o vnitřní zateplení nebo vnější a také zda se izoluje podkroví, stěny domu nebo podlaha. V každém případě však izolace domu přináší řadu výhod a možností lepšího, pohodlnějšího a zdravějšího bydlení. Více o izolaci jednotlivých částí domu se můžete dočíst v článcích našeho e-magazínu o bydlení HOME.

Neizolované podkroví
Rekonstrukce domu

Rekonstruujete podkroví? Takto můžete ročně ušetřit až 7000 korun na energiích!

Důležitost izolace je snadno vysvětlitelná. Teplo z našich otopných soustav stoupá a uniká skrz střechu. Izolace podkroví dokáže toto teplo udržet, díky čemuž pomáhá výrazně snížit účty za topení. Samozřejmě to na začátku chce větší výdaje, ale během čtyřicetileté životnosti se určitě vrátí i několikanásobně.

foto: Dano Veselský
NED a pasivní domy

9 zásad nízkoenergetického domu

Aby nízkoenergetický dům splňoval potřebné parametry a nabídl svým obyvatelům komfortní život, je potřebné dodržet určité zásady. Pojďte se spolu s námi podívat, co při jeho výstavbě není vhodné rozhodně podcenit.

NED a pasivní domy

Izolace pasivních a nízkoenergetických domů

Lidé chtějí bydlet ekonomicky, tedy nízkoenergeticky a s předpokladem, že nízký odpočet za celoroční spotřebu energie jim postupně vynahradí náklady spojené s náročnější stavbou rodinného domu.