Izolace základů

Voda nebo přílišná vlhkost je snad největším strašákem všech budov a zejména rodinných domů. Kromě toho, že následky vlhkosti jsou neestetické, snižují životnost stavby, ale především jsou zdraví škodlivé. Takto nezdravé prostředí pro vás a vaše blízké se může prokázat i na dlouhodobých následcích na zdraví. Proto je zapotřebí již na začátku stavění izolace základu. Důležité jsou kvalitní materiály, které mohou být na počátku dražší, ale poskytují několikanásobnou návratnost v průběhu následujících let. Izolace základu zajišťuje komfortnější bydlení, dlouhou životnost domu a nižší náklady za energie díky lepšímu zabezpečení proti unikání tepla z vytápěných místností. Zjistěte více o výhodách izolace základů domu v našich článcích.

Stavební materiály

Zateplujeme obvodové konstrukce

Zateplení obvodových zdí se vyplácí nejen při rekonstrukcích, ale i v případě novostaveb. Kromě úspor na teple zvyšuje životnost objektu a přináší zvukovou a případně i protipožární ochranu.

NED a pasivní domy

Izolace pasivních a nízkoenergetických domů

Lidé chtějí bydlet ekonomicky, tedy nízkoenergeticky a s předpokladem, že nízký odpočet za celoroční spotřebu energie jim postupně vynahradí náklady spojené s náročnější stavbou rodinného domu.