Izolační materiály

Mezi izolační materiály patří ty, které utěsní prostor a nedovolí tak pronikat teplu, zimě, vlhku atd do nebo z místnosti. Izolační materiály na zateplení domu mohou být na bázi ropných produktů, minerální, izolace z dřevěných surovin, rostlinného původu nebo živočišného původu. Izolace na bázi ropných produktů jsou: expandovaný polystyren, extrudovaný polystyren, pěnový polystyren, pěnový polyuretan. Mezi minerální izolační materiály patří: minerální pěna, expandovaný minerál a minerální vlna. Izolační materiály z dřevěných surovin jsou: měkké vláknité desky a cementotřískové desky. Izolace rostlinného původu: sláma, celulózová vlákna a jiná rostlinná vlákna (bavlna, kokos, len). Izolační materiály živočišného původu: ovčí vlna. Více se dozvíte v našich článcích.

Deska pro vnitřní zateplení Kingspan Kooltherm K17
Stavební materiály

Kvalitní izolace ušetří místo i peníze

Společnost Kingspan Izolace přináší na český trh nejmodernější typy tepelných izolací s mimořádnými vlastnostmi při minimálních tloušťkách. Přijďte na výstavu Střechy Praha a přesvědčte se osobně, že kvalitní izolace nemusí být tlustší než pár centimetrů!

Novinky

Vyšší standard ze standardních tepelněizolačních materiálů

Ještě donedávna jsme po obvodových zdech chtěli, aby byly dostatečně nosné pro přenesení zatížení ze stropů a střechy a aby nás ochránily před nepřízní počasí, a to především před deštěm a větrem. To, že vaše čtyři stěny udrží […]

Rekonstrukce domu

Zateplení – cesta k úsporám

Zateplování je v současnosti jedním z nejčastějších stavebních zásahů, které se realizují, by se snížily energetické nároky budovy. Hlavní motivací je finanční úspora na vytápění, další podnět přichází v podobě přísnějších norem a evropských směrnic.