Japonská zahrada

Japonská zahrada – to je jedinečný a unikátní způsob úpravy zahrady podle japonského stylu a pravidel. Okrasná zahrada v japonském stylu je jedinečná a její tradice sahají až do období let 710‑1185. Celý vzhled a úprava japonské zahrady je formována zahradní architekturou a použitím jednotlivých prvků. Velký vliv mají čajovníky a bonsaje, díky nimž vypadají japonské zahrady jako parky. V žádné japonské zahradě nesmějí chybět i jezírko a skalky. Japonská zahrada v sobě ukrývá kouzlo klidu a odpočinku. Pokud toužíte i vy po takové zahradě, přečtěte si články na našem portálu a inspirujte se. Nabízíme také novinky a trendy v oblasti bydlení v interiéru i exteriéru.

Jak vypadá moderní rodinný dům s japonským duchem
Návštěvy domů

Jak vypadá moderní rodinný dům s japonským duchem

Současný minimalistický trend v bydlení může být jen těžko v rozporu s japonským pojetím estetiky. Dokonce by se dalo říci, že nezapře inspiraci v tradičních japonských stavbách s přesnými úhly, čistými plochami a maximálním důrazem […]

Rekonstrukce bytu ve stylu japonského minimalismu
Design interiérů

Rekonstrukce bytu ve stylu japonského minimalismu

Projekt rekonstrukce bytu Casa-O vytvořil tým architektonické kanceláře Alvisi Kirimoto + Partners z Říma. Byt se nachází ve čtvrti Villa Bonelli v hlavním městě Itálie a jeho charakter vytváří směs japonského minimalistického chápání krásna a italského životního stylu.