Kamna na uhlí

Kamna na uhlí, stejně jako na ostatní pevná paliva, jsou skvělými pomocníky na vytápění místností domovů, nejčastěji v dřevěných srubech, chatách, nebo i rodinných domech tomu přizpůsobených. Kamna na uhlí se vyrábějí většinou z ocelového plechu, který je z vnější strany potažen speciálním tepelně odolným nátěrem nebo barvou. Mnoho kamen, do kterých se používá jako palivo uhlí, je vhodné na využívání i jiných pevných paliv, jako jsou dřevo nebo dřevěné brikety. Při nákupu kamen na uhlí doporučujeme vybrat si kvalitní kamna od spolehlivého prodejce. Při svém nákupu se neunáhlete a zjistěte si všechny potřebné informace. Rádi vám poradíme i na našem portálu o bydlení – HOME.

Vytápění

Krby v proměnách času

O tom, že získání ohně bylo pro lidstvo minimálně stejně důležité jako později vynález kola, knihtisku či penicilinu, asi není sporu. Slouží nám dodnes, navzdory skutečnosti, že po zavedení ústředního vytápění a elektrických a plynových rozvodů tradičnímu „ohništi“ mnozí předpovídali osud Neandertálců… Co se mění, je způsob, jakým docílit, aby oheň v naší domácnosti byl spíše dobrým sluhou, než zlým pánem.

Vytápění

Nová éra kamnářství (1. část)

I v dnešní moderní počítačové době jsou tu stále a jsou žádané – krby, krbové vložky, sporáky, transportní spotřebiče. A samozřejmě tradiční babiččina kamna, z nichž dýchá člověčina, rodinné teplo, pohoda. Zelňačka bublá na plotně. Děti se občas popálí a vřeští. […]