Krbové mřížky

Krbové mřížky jsou viditelným prvkem každého krbu. I když jde o malý prvek, je dost důležitý. Proto při výběru krbové mřížky hleďte tak na kvalitu, tak i na to, aby dobře vypadala a stylově ladila s krbem. Krbové mřížky jsou určeny k ventilaci vzduchu a mohou být čtvercové, obdélníkové nebo kruhové, nejčastěji ve stříbrné, zlaté, černé nebo bílé barvě. Na trhu najdete však i designové krbové mřížky s různým zdobením, které ozvláštní celkový vzhled krbu. V některých prodejnách můžete najít krbové mřížky a krbová dvířka ve stejném designu prodávané jako set. Přečtěte si i o jiných prvcích a doplňcích ke krbu v našich článcích.

Nadčasový design řady Jøtul F 305 vytvořilo norské designérské studio Anderssen & Voll.
Vytápění

11 x krby a krbová kamna pro vaši inspiraci

Krby a krbová kamna představují v našich domovech často výrazný či dokonce dominantní prvek obytného prostoru. Proto kromě technických parametrů sledujeme při výběru také vzhled. V nabídce jsou moderní i rustikální varianty pro všechny typy interiérů.

Dřevostavby

Jak se žije v dřevěné kouli

Nebyl to tak úplně nápad pana Urbana. Nebyl ani první, kdo si kreslil a představoval bydlení v kulaté stavbě. Byl však první na Slovensku, kdo v rámci svých možností, vědomostí a zručnosti dovedl myšlenku obývat kouli do úspěšné dřevostavby.