kuchyňské židle

Kuchyňské židle Protože v kuchyni většinou trávíme nejvíce času, kuchyňské židle by měly být kvalitní a pohodlné. Kuchyňské židle k jídelnímu stolu, ke kuchyňské ostrůvku, nebo barovému pultu bývají různé. Důležitá je výška židle, sedák a opěradlo. Kuchyňské židle by měly být ideálně bez područek a optimální šířka sedáku je 45 cm. Při výběru židlí do kuchyně dbejte na dostatečný prostor u stolu. Výška židle od země k sedáku by měla odpovídat délce nohy, tj. od kolena k patě tak, aby se při sezení obě chodidla celou délkou dotýkala země. Opěradlo kuchyňské židle je většinou rozhodující podle velikosti místnosti – kuchyně nebo jídelny. U menších místností je lepší zvolit kuchyňské židle s nižším opěradlem a ve větších samozřejmě s vyšším. Výše opěradla by vám při sezení měla sahat přibližně po lopatky. O tom, jak si zařídit kuchyň, jaké zvolit kuchyňské židle a stoly, případně jiné rady a nápady pro pěkné bydlení najdete v našich článcích.

Barva kůže. Jedním z nejnáročnějších úkolů bylo vybavit obývák dostatkem sedacího nábytku tak, aby nepůsobil zahlceným dojmem. „Chtěl jsem, aby měl každý kus jinou barvu kůže, díky čemuž nebude sedací nábytek vypadat jako jedna velká masa. Zároveň bylo důležité, aby byl prostorný a pohodlný a aby jeho povrch nebyl choulostivý,“ vypočítavá designér požadavky, které udělaly z hledání sedačky běh na dlouhou trať. FOTO DANO VESELSKÝ
Design interiérů

Jak dopadla zásadní proměna městského bytu?

V moderním interiéru městského bytu se příjemně prolínají různé styly, přírodní materiály a zemité barvy s exotickými artefakty.

Čisté hladké plochy rozbíjejí otevřené police, které kuchyni dodávají dojem zabydlenosti. Dřevěný pult odkazuje k aktuálnímu trendu přírodních materiálů.
Kuchyně

Inspirujte se nejnovějšími trendy v designu kuchyní

Nové trendy v designu kuchyní mění chápání kuchyně jako prostoru pro přípravu jídla. Aktuální je pohled na kuchyň jako společenský prostor, který nemá jasné hranice ani jednoznačnou funkci, zřejmou na první pohled.

V obývacím pokoji udala směr volba sedací modulární pohovky Carmo od BoConcept, jejíž kubistický design designérku inspiroval k nezvyklému propojení s obývacím nábytkem a stropem, stěnou i podlahou − tak, že působí v interiéru jako kompaktní vestavný celek. FOTO PETR HOFFELNER
Design interiérů

Funkční a jednoduchý byt pro mladou rodinu s dítětem

Svěží a odlehčený, takový je interiér bytu, který navrhla designérka Lucie Knížetová pro mladou rodinu s dítětem. Dominantní barvou je tu čistá bílá, přesto však výsledek nepůsobí sterilně – designérka si našla způsob, jak sem zakomponovat hravost.

FOTO TON
Kuchyně

Kuchyně jako z říše divů. Nechte se inspirovat!

Rafinované skříně na nádobí, příborníky, pohádkové police jako plážové převlékárny i bar v podobě zrecyklovaného armádního kanystru z druhé světové války. To všechno bylo možné vidět na milánském výstavišti. Nechte se inspirovat!

Na pracovní ploše jsou zóny přípravy jídla (1), mytí (2) a vaření (3). Troubu umístili do pohodlné výšky.
Kuchyně

Malá kuchyň – velká výzva

Jak dostat vše potřebné do příliš malé kuchyně? Tento problém je dobře známý mnoha českým domácnostem. Co doporučili udělat s kuchyní jako nudle mladí architekti? Podívejte se!