kvalita vzduchu

Kouř z komína
Vytápění

Znáte zásady správného vytápění tuhými palivy? 10 tipů, jak neznečišťovat vzduch

Chladné počasí a topná sezóna souvisí i se zvýšeným znečištěním vzduchu. Tam, kde domácnosti na topení stále používají tuhé palivo, se během silnějších zim zvyšuje množství látek znečišťujících ovzduší, a to zejména suspendovaných částic. Pouhým okem nejsou viditelné, mají však velký vliv na naše zdraví. Souvisejí s předčasnými úmrtími a chorobami. Dlouhodobé vystavení se těmto jemným prachovým částicím způsobuje srdečně-cévní a respirační onemocnění.

Vetraci_jednotka_Zehnder_ComfoAir_Flex_ventil_Luna_foto_zdroj_Zehnder
Vytápění

Zdravé vnitřní klima bez ohledu na prostor

Komfortní řízené větrání už nemusí být výsadou pouze velkých domů a novostaveb. Značka Zehnder představuje novinku – plochou větrací jednotku Zehnder ComfoAir Flex, která při zachování vysoké kvality a výkonu garantuje stejný komfort větrání jako standardní osvědčené větrací jednotky Zehnder, avšak bez omezení malým prostorem!

Jednotka Zehnder
Vytápění

Klimatický modul Zehnder ComfoClime zvyšuje kvalitu vzduchu i bydlení

Optimální klima ve vašem interiéru zajistí centrální systém řízeného větrání s rekuperací tepla s nadstavbou v podobě klimatického modulu Zehnder ComfoClime. Ten vám díky schopnosti dodatečně upravovat přívodní vzduch umožní dokonalou kontrolu nad jeho teplotou i vlhkostí a navíc se energeticky úsporně postará o vytvoření zdravého prostředí.

čistička vzduchu v bytě se spící ženou
Spotřebiče

Užitečné tipy odborníků, jak byste měli používat čističku vzduchu, abyste ji využili správně a efektivně

Čistička vzduchu je pro mnohé mladé rodiny nevyhnutelnou investicí. V dnešním světě má velký význam. Jiná věc je, že v současnosti je mnohem běžnější čističku vzduchu vlastnit než ji umět co nejlépe používat. Na první pohled se zdá, že se ovládá poměrně snadno. Avšak když ji jen jednoduše zapojíte a doufáte, že odteď už navždy budete mít čistý vzduch, pravděpodobně nepoužíváte čističku nejefektivněji. A možná ani nevyužíváte její plný potenciál. Co doporučují odborníci?