Lihové krby

Hořící plamen bez dýmu a škodlivých spalin, příjemná atmosféra hořícího ohně, teplo domova, romantické chvíle během chladných nocí – to je to, co vám nabízejí lihové krby. Lihový krb je novodobý krb, který můžete mít i v bytech, domech i nebytových prostorech, kde není komín a kde toužíte získat živý, čistý plamen. Jeho výhodou je také variabilita umístění. Díky těmto výhodám si lihový krb zvolilo do svých prostor také mnoho restaurací, hotelů, kaváren a kanceláří. Dokonalou atmosféru s lihovým krbem si můžete doma vytvořit i vy. Pro více poznatků o lihových nebo jiných krbech si nalistujte v našem online magazínu o bydlení – HOME.

Nadčasový design řady Jøtul F 305 vytvořilo norské designérské studio Anderssen & Voll.
Vytápění

11 x krby a krbová kamna pro vaši inspiraci

Krby a krbová kamna představují v našich domovech často výrazný či dokonce dominantní prvek obytného prostoru. Proto kromě technických parametrů sledujeme při výběru také vzhled. V nabídce jsou moderní i rustikální varianty pro všechny typy interiérů.

Vytápění

Systémy vytápění – vyberte si ten svůj

Moderní vytápěcí systémy představují poměrně široký soubor možností, jak zahřát svůj domov – ať už bydlíte v bytě, či rodinném domě. Na výběr mají jak ti, kteří v první řadě zohledňují výši nákladů, tak ti, kteří řeší především pohodlí, dostupnost či vliv na životní prostředí.

Vytápění

Krby v proměnách času

O tom, že získání ohně bylo pro lidstvo minimálně stejně důležité jako později vynález kola, knihtisku či penicilinu, asi není sporu. Slouží nám dodnes, navzdory skutečnosti, že po zavedení ústředního vytápění a elektrických a plynových rozvodů tradičnímu „ohništi“ mnozí předpovídali osud Neandertálců… Co se mění, je způsob, jakým docílit, aby oheň v naší domácnosti byl spíše dobrým sluhou, než zlým pánem.