Motorové sekačky

Motorové sekačky na trávu jsou pro mnoho domácích zahrádkářů zahradní hračkou. Jsou určeny pro sekání vysoké trávy na velkých pozemcích a rozlehlých plochách. Jelikož jsou motorové, umožňují pracovat i mimo elektrické energie. Nastavení výšky sečení je samozřejmostí. Kdysi byly motorové sekačky dost náročné na ovládání. Dnešní moderní sekačky jsou však vybaveny tak, aby vám umožňovaly snadnou manipulaci při maximálním výkonu pro vaši spokojenost. Pokud vlastníte travnatý pozemek mimo svého celoročního domova, motorová sekačka je pro vás to pravé. Jednoduše vám pomůže zbavit se přerostlé trávy a hravě si poradí i náročnější plevelem. Více se dočtete i v našich článcích.

Briggs & Stratton InStart přináší nový standard startování sekačky
Novinky

Briggs & Stratton InStart přináší nový standard startování sekačky

Tradiční americký výrobce benzínových motorů Briggs & Stratton představil nový revoluční systém startování Briggs & Stratton InStart, a potvrzuje tak roli lídra v oboru, který přichází s uživatelsky přínosnými inovacemi. „Lze jistě bez nadsázky říci, že systém startování Briggs & Stratton InStart přináší dokonce nový standard do spouštění sekaček. Zařízení vybavená tímto výjimečným systémem kombinují výhody silného benzínového motoru a zároveň snadného startování,“ vysvětluje Radovan Bureš, zástupce americké značky motorů do sekaček Briggs & Stratton.

5 kroků ke krásnému a zdravému trávníku – Krok čtvrtý − SEČENÍ
Rady a Tipy

5 kroků ke krásnému a zdravému trávníku – Krok čtvrtý − SEČENÍ

Sečení se stává každoročním koloritem zahrádkářských kolonií a v podstatě všech usedlostí obklopených zahradami. Vrčení motoru sekačky, vůně trávy a skvěle sestřižený pažit – to vše máme spojené se sekačkami, traktůrky anebo vyžínači. Podívejme se […]

Trávník jako stvořený pro oddech
Rady a Tipy

Trávník jako stvořený pro oddech

Trávníky byly, jsou i budou součástmi zahrad. Jejich vzhled ovlivňuje vícero faktorů – půdní podmínky, výběr vhodného osiva či celková péče. Pro někoho je relaxováním vylehávání na dokonalém pažitu u bazénu, pro jiného jsou oddechem činnosti jako sekání či zalévání. A ačkoli jde o rozdílné formy oddechu, následující řádky jsou paradoxně určeny pro obě skupiny milovníků trávníku.