Briggs & Stratton InStart přináší nový standard startování sekačky

09. 04. 2015
Diskuze (0)
Sdílet

Tradiční americký výrobce benzínových motorů Briggs & Stratton představil nový revoluční systém startování Briggs & Stratton InStart, a potvrzuje tak roli lídra v oboru, který přichází s uživatelsky přínosnými inovacemi. „Lze jistě bez nadsázky říci, že systém startování Briggs & Stratton InStart přináší dokonce nový standard do spouštění sekaček. Zařízení vybavená tímto výjimečným systémem kombinují výhody silného benzínového motoru a zároveň snadného startování,“ vysvětluje Radovan Bureš, zástupce americké značky motorů do sekaček Briggs & Stratton.

Nové řešení je přitom z uživatelského hlediska velmi jednoduché. Do motoru je integrovaná Lithium-Ionová baterie, s níž motor nabídne zcela novou úroveň jednoduchého startování. Stroj je uveden do chodu pouhým stisknutím tlačítka – to ocení každý, kdo má zkušenosti s pracným startováním sekačky. „Sekačku často obsluhují ženy, pro něž může být tradiční startování překážkou. Ale snadnost startu nových motorů Briggs & Stratton ocení jistě každý,“ upozorňuje Radovan Bureš.

Baterii je možné uvést do plně nabitého stavu již za necelou hodinu díky superrychlému systému nabíjení. A kdyby se baterie náhodou zcela vybila během sekání, může být částečně nabita již za několik minut, aby mohlo být sekání trávníku úspěšně dokončeno.

Srdcem každé sekačky je motor. Proto je důležité nepodcenit při výběru jeho parametry a zvolit ten, který nabídne nejlepší výkon a zároveň nejpohodlnější obsluhu. Na českém trhu by se sekačky vybavené motory umožňujícími snadný start se systémem Briggs & Stratton InStart měly objevit již na sezónu 2015.

BriggsAndStratton

Více info na www.enginesmatter.eu/instart.

ZDROJ: PR článek Briggs & Stratton

Kategorie: Novinky Zahradní technika
Tagy: Motorové sekačky sekačka
Sdílejte článek

Diskuze