Reklama
Netradiční proměna hospodářské budovy

Netradiční proměna hospodářské budovy

„Tamta podivnost od sousedů.“ Tak se na netradiční proměnu hospodářské budovy, přilepené k vícegeneračnímu domu, dívali místní obyvatelé zpoza plotu. Na názoru veselé moderní rodinky to však nic nezměnilo, přístavba nasáklá smíchem rodinných veselic se těší úspěchu u nejmenších i nejstarších.

Malá rodinná zahrada v klidné čtvrti

Malá rodinná zahrada v klidné čtvrti

I málo může znamenat hodně. Důkazem, že to platí i v zahradní tvorbě, je rodinná zahrada rozprostírající se v klidné ulici na okraji většího města, kterou jsme navštívili. Orientace na světové strany majitelům trochu nepřála – sluníčka si nejvíce užijí v předzahrádce. Jak je však vidět, i tak si výborně poradili nejen se zahradou, ale

Červenec v zahradě

Červenec v zahradě

Z vaší zahrady se právě stává sezónní obývací pokoj. Udělejte vše pro to, abyste se v ní cítili co nejlépe. Můžete do ní vnést více barev či vůní, případně nějaký netradiční ozdobný prvek, například dřevinu, jakou sousedé určitě nemají.

Půvab balkonových květin

Půvab balkonových květin

V květnu, když odejdou tři zmrzlí muži – Pankrác, Servác a Bonifác, máte šanci rozšířit svůj obytný prostor o balkon, terasu či patio, které můžete využívat celé léto až do pozdního podzimu. Můžete tu relaxovat, setkávat se s přáteli, snídat, obědvat nebo jen tak romanticky snít.

Modrý obraz, zelený rám

Modrý obraz, zelený rám

Chcete si léto zpříjemnit koupáním ve vlastním bazénu? Úplně na začátku byste pro něj měli vybrat (nebo vytvořit) vhodné místo. Obecně se dá říci, že nejlepší bude hned na kraji zahrady za domem – ideálně na slunečné a závětrné ploše, chráněné před pohledy z ulice či od sousedů a otevřené výhledu z domu. Podmínky přitom můžete přiblížit ideálu i vhodnou výsadbou.

Únor v zahradě

Únor v zahradě

Chlad a mráz neodmyslitelně patří k únoru. Již zanedlouho ale v zahradě rozkvetou první jarní cibuloviny… A nyní máte ideální příležitost přemýšlet o tom, co všechno si na jaře vysadíte do záhonů.