nízkoenergetické dřevostavby

Bydlí pohodlně v malé dřevostavbě uprostřed sadu a nespotřebovávají téměř žádné energie
U většiny projektů nových rodinných domů je důležitá obytná plocha, často je podstatnější než prostředí. V případě novostavby v obci u Pardubic bylo na prvním místě soužití s ovocným sadem. Investoři si přáli tak malý dům, jak jen to bylo možné.

Útulný nízkoenergetický dům, který svým majitelům ve všech oblastech perfektně slouží
Jednoduše, účelně, nadčasově. Těmito slovy se při budování svého nového bydlení řídili majitelé. Výsledkem je dům, který jim ve všech oblastech nejen perfektně slouží, ale také poskytuje útulnou atmosféru a útočiště, jaké si vysnili.

Rafinovaně řešená dřevostavba chrání soukromí majitelů pomocí neobvykle řešeného laťování
Přírodní prostředí pozemku a jeho okolí vyžadovalo promyšlené a citlivé řešení ze strany architekta. Petr Kundrát ze studia Ark navrhl dřevostavbu na betonových základech, která zachovává morfologii terénu a celkový ráz krajiny. Vychází z klasických ověřených archetypů, přidává však nový doplněk ve formě modřínového laťování připomínajícího struny harfy.

Nízkoenergetická dřevostavba, v níž se majitelé cítí jako na dovolené
Na úzké parcele jen kousek od hlučné cesty stojí dům, který už na pohled láká k relaxaci – působí spíše jako víkendový či dovolenkový. Dřevostavbu tvoří vzájemně propojené dva samostatné domky se sedlovou střechou.

Svoboda bez hypotéky? Domek s vlastní elektrárnou, postavený svépomocí
Unavují vás minimalistické stavby s čistými interiéry a přísnými geometrickými liniemi? Stavba, kterou vám dnes představíme, na vás rozhodně zapůsobí! Už první pohled do interiéru napovídá, že se zde žije naplno.

Dřevěná stavba roku 2020? Stala se jí tato nízkoenergetická dřevostavba s osmi druhy dřeva
Nízkoenergetický dům se sloupy z douglasky. Voní dřevem, díky prosklením je maximálně světlý, má výbornou atmosféru a ještě lepší vlastnosti.

Dřevostavba na Vysočině: Ručně štípané šindele a zádveří se speciální funkcí
Ve Žďárských vrších, na okraji obce Křižánky, vyrostl dům připomínající klasické stodoly. Na rozdíl od okolní výstavby skvěle zapadá do přírodního prostředí. V okolí se totiž nacházejí stylově různorodé stavby. Dům s výhledem na hřebeny vrchu „Devět skal“ vyšel z dílny ateliéru Kuba a Pilař architekti.

Moderní nízkoenergetický dřevodům v strohém ztvárnění, a přece přitažlivý
Jižní svah, dostatek slunce a úžasný výhled charakterizují jednu z nejlukrativnějších lokalit v Bratislavě – Briežky. V rámci vznikající výstavby zaujme jednoduchý přízemní dům umístěný v horní části kopce.

Okouzlující chata ze staré kůlny
Ne každá budova, kterou považujeme za ruinu, musí bezpodmínečně skončit pod buldozerem. Ve francouzském Les Praz de Chamonix se podařila jedinečná záchrana zchátralé kůlny, kterou architekti a designéři ze studia Chevallier Architectes obdivuhodně přetvořili na přívětivou a okouzlující chatu. Představujeme vám fénixe, který povstal z popela – Chalet Piolet.

Nízkoenergetický dům s dostatečným zázemím pro rodinné bydlení a pobyt na zahradě
Rodina se třemi malými dětmi se rozhodla vrátit do rodného kraje. Nový domov, celý ze dřeva a s výhledem na Ještěd, pro ně navrhla architektka Marie Procházková.