palivove drevo

Štípací sekera
Zahradní technika

4 tipy, jak připravit palivové dřevo na zimu

Topení dřevem je stále více populární. Kromě toho, že plameny v krbu dokážou vykouzlit romantickou atmosféru, jde i o ekologicky čisté získávání energie z obnovitelného zdroje. Stále více lidí proto přistupuje na tento způsob topení. Na první pohled to může vypadat jednoduše, ale ne nadarmo se říká, že palivové dřevo zahřeje dvakrát.

Krbová kamna Sirius zdroj Schiedel
Novinky

Schiedel Sirius – krbová kamna se samostatným přívodem vzduchu komínem

Krbová kamna Sirius v sobě dokonale mísí estetiku, funkčnost a vysokou účinnost. Jsou nabízena ve třech designových variantách. Sirius 1 má standardně provedená prosklená dvířka. Varianta Sirius 3 vám díky prostorovému prosklení umožní pozorovat oheň v rozmezí 180°. Sirius 3G je navíc doplněn o celoskleněná přední dvířka.

Novinky

Odkud získat palivové dřevo bez velké námahy?

Kvůli ekonomičnosti jsou dnes tuhá paliva opět v kurzu, a vede dřevo. Plyn a elektřina zdražují, a i když je to varianta nejpohodlnější, má své zápory. Proto lidé přecházejí často zpět k tradičním způsobům, jak v domě zajistit optimální klima. Přírodní teplo je nezaměnitelné, dodá domu tu správnou atmosféru, a navíc jde o palivo obnovitelné a ekologické.