Odkud získat palivové dřevo bez velké námahy?

01. 04. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Kvůli ekonomičnosti jsou dnes tuhá paliva opět v kurzu, a vede dřevo. Plyn a elektřina zdražují, a i když je to varianta nejpohodlnější, má své zápory. Proto lidé přecházejí často zpět k tradičním způsobům, jak v domě zajistit optimální klima. Přírodní teplo je nezaměnitelné, dodá domu tu správnou atmosféru, a navíc jde o palivo obnovitelné a ekologické.

Palivové dřevo ve formě polínek, se kterými se jednoduše manipuluje, si můžeme obstarat sami, ale ne každý na to má čas a prostředky. Pro mnoho lidí je výhodnější si ho nechat dopravit až do domu.

Palivové dřevo na paletách – pohodlná varianta

Pokud si dřevo obstaráváte sami, musí být nejprve dobře vyschlé, než s ním začnete topit. Jinak pořádně nehoří, vzniká více spalin a komín se zanáší rychleji sazemi. Nehledě na to, že si pro dřevo musíte dojet do lesa, vytvořit z něj polínka a ta vyskládat. To v uspěchané moderní době nezvládne každý. Pokud se přesto nechcete dřeva vzdát, můžete si ho objednat. Existují firmy, které vám dovezou sypané dřevo, jednoduše vám před dům vysypou hromadu polínek a vy si je musíte někam vyskládat. Lepší variantou je ale perfektně vyrovnané dřevo na paletách, takže vaší jedinou starostí bude palety dopravit na místo plánovaného uskladnění. To zní dobře, nemyslíte?

Rozvoz zdarma po celé ČR

Firma OPTIMTOP s.r.o. nabízí rozvoz palivového dřeva již od jedné objednané palety po ČR zdarma. Platit tedy budete jen za materiál, nikoliv za dopravu. Jedná se o proschlé dřevo, precizně vyskládané, se kterým můžete začít klidně ihned topit a nemusíte na nic čekat. K dispozici je jak levnější měkké dříví vhodné na zátop, tak i tvrdé, které vydrží hořet déle a hodí se k přikládání a udržování ohně. K nejoblíbenějším patří dub, habr nebo buk. Doba doutnání u velkých polínek je dlouhá a dokážou i několik hodin udržovat příjemné teplo.

Hlavní i vedlejší zdroj tepla

Palivové dřevo můžete mít jako hlavní i doplňkový zdroj tepla, vybrat si můžete tu variantu, která vám vyhovuje z praktického i ekonomického hlediska. Není problém díky dřevu pohodlně vytopit celý byt, dům nebo chatu. Pokud k přikládání zvolíte kvalitní tvrdá polínka větší velikosti, nebudete se muset o oheň starat každou chvíli, ale bude stačit přiložit jednou za několik hodin.

ZDROJ: PR článek společnosti OPTIMTOP s.r.o.

Kategorie: Novinky Vytápění
Tagy: palivove drevo vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze