Projekty rodinných domů

Při návrhu projektu rodinného domu je třeba vzít v úvahu spoustu aspektů, při jejichž ignorování nám dům minimálně nebude sloužit tak dobře, jak by mohl, v horším případě budeme dlouhé roky nešťastní. Pojďme se na ně podívat pěkně od začátku.

Přízemní dům s příjemně prosvětlenými místnostmi je navržen pro čtyřčlennou rodinu. zdroj: Bc. Jiří Bosák

Přízemní dům s francouzskými okny, díky kterým je zahrada téměř součastí interiéru

Dnešním velkým trendem jsou domy otevřené přírodě. Tento požadavek nejlépe splňují přízemní stavby s francouzskými okny, díky kterým je naše zahrada téměř součástí interiéru. Pokud sdílíte nadšení pro život v harmonii s přírodou, neměl by vám uniknout dům z pera „mladých architektů“ který plně uspokojuje tyto požadavky a přináší i něco navíc

Zdroj: EKONOMICKÉ STAVBY

Jak by mohl vypadat „rozumný“ dům

Mnoho klientů si představuje svůj dům velkorysý. Chtějí za těžce vydělané peníze dostat, pokud možno, co nejvíce. Většina z nich má ve svých představách rozlehlý dům, s mnoha metry čtverečními, i když vlastně pro ně nemají smysluplné využití.

Příjezd do garáže je ze spodní části pozemku – zajímavostí je, že garáž s domem spojuje úzký tunel, moderní a účelná jeskyně.
Design interiérů

Unikátní dům, který kličkuje mezi stromy

Základním požadavkem investorů tohoto unikátního domu bylo zachovat na pozemku původní vzrostlé kaštany. Pozemek na místě pradávného vinohradu, vhodný spíše pro sáňkování než výstavbu, navíc s přirozeně rozmístěnými velikány, tradiční architektuře nepřál. Na druhé straně – i díky tomu vznikl originální dům, který nabízí výhledy do okolí jako úžasně proměnlivé umělecké dílo.

Navržený dům má jednoduchý až minimalistický exteriér, bez zbytečných výklenků či rizalitů a výstupků. OBRÁZEK EKONOMICKÉ STAVBY
Návštěvy domů

Solidní dům s lehkými příčkami

Soudě dle vašich reakcí, získala si naše rubrika představující nové projekty rodinných domů z hlav studentů architektury vaši přízeň. Jejich nápady jsou neotřelé a odvážné, věříme, že se jim díky společnosti Ekonomické stavby podaří probít i do skutečného života – jak projektům, tak i studentům. Dnes vám představíme dům s pracovním názvem Dominik, který je určený pro vyznavače minimalismu.

OBRÁZKY EKONOMICKÉ STAVBY
Návštěvy domů

I malý dům dokáže nabídnout mnohem více nežli byt

Snad každý architekt někdy řešil otázku minimálního bydlení. Ať už se jedná o ubytovnu, koleje, byt či rodinný dům, vždy je kladen důraz na nízkou rozlohu a tím i cenu, ovšem při zachování komfortního využívání objektu. Najít správné řešení, kdy dispozice nepůsobí stísněně, ale zároveň se nikde neplýtvá místem, není jednoduché. A přesně toto bylo cílem návrhu tohoto domu.

Exteriérový pohled na neotřelý dům. OBRÁZKY JIŘÍ BOSÁK
Návštěvy domů

Střecha dělá dům

Vytvářet drahé luxusní stavby je snem většiny studentů architektury, často při tom však nerespektují ty, kteří nemají dostatek financí na stavbu takovýchto domů. „Mým cílem je vytvářet domy kvalitní, dostupné, a přesto architektonicky zajímavé. Proto jsem se přihlásil do projektu mladých architektů firmy Ekonomické stavby,“ vysvětluje svůj postoj student posledního ročníku pražské architektury Jiří Bosák. My přinášíme jeho projekt v pravidelné rubrice Mladé oči.

Budoucí podoba domu. Hlavní zasklené plochy jsou orientovány na jih a na západ. zdroj: PROJEKTYDOMU.CZ
Design interiérů

Svépomocná výstavba pasivního domu krok za krokem

Říká se, že postavit pasivní dům tak, aby správně fungoval, je věda. Proti tomuto zažitému stereotypu se rozhodli bojovat mladí manželé ve spolupráci s ateliérem Projekty domů a pustili se do stavby pasivního domu svépomocně.