Projekty vytápění

Vytápění je častou otázkou nového bydlení. Každý se snaží ušetřit co možná nejvíce financí na energiích. Jde především o volbu správného typu topení a následně jeho regulaci. Projekty vytápění mají na starost společnosti zabývající se topením, vodou a plynem do domácností. Projekty vytápění zahrnují tepelná čerpadla, kotelny plynové, teplovodní, parní kotelny a dřevokotle, různé rozvody, radiátorové a podlahové vytápění, stěnové, stropní vytápění a také chlazení. Na projekty a realizace topných systémů si vybírejte ověřené a spolehlivé společnosti, které poskytují i několikaletou záruku. V našich článcích můžete získat několik zajímavých rad týkajících se bydlení, interiérů i exteriérů domu.

FOTO: ROMOTOP spol. s.r.o.
Vytápění

Levné a ekologické vytápění nízkoenergetických rodinných domů.

V dnešní době jsou u vytápěcích zařízení velmi důležité dva aspekty, jako je ekonomická náročnost provozu a ekologie spalování paliva. Obě tyto hlediska jsou promítnuty do krbových vložek od české firmy Romotop, určených pro nízkoenergetické objekty.

Vytápění

Vytápění biomasou

Kromě mnoha nových revolučních technologií určených k výrobě tepla se pozornost veřejnosti soustřeďuje i na nejstarší způsob vytápění – spalování biomasy. I když slovo biomasa zní moderně, označuje starý druh paliva, který je pro většinu světa (rozvojové země) […]

Vytápění

Fámy a pravda o podlahovém vytápění

Nízkoteplotní vytápěcí systémy, a tedy i podlahové vytápění, logicky souvisejí s nízkoenergetickými domy. I vy chcete stavět dům se současnými tepelněizolačními parametry, ale s „podlahovkou“ nepočítáte? Že na podlahové vytápění se nemohou dávat parkety? A prý se jím dům nevytopí? Ne všechno, co jste o podlahovém vytápění slyšeli, musí být pravda! Technika jde dopředu mílovými kroky, a tak je dobré pravidelně si aktualizovat vědomosti.