radovka

Obývák netradičně. Prostor obývacího pokoje vyřešili mladí designéři neobvykle – místo klasické pohovky zvolili jen jednoduché sezení bez opěrky. Televizi nahradil obraz s uklidňující modrou. FOTO ADRIEN WILLIAMS
Návštěvy domů

Sexy a eko proměna řadového městského domku z konce 19. století

Svěží, moderní, praktický. Takový je interiér v jedné z typických kanadských řadovek, pro jehož rekonstrukci se rozhodl mladý pár Mark a Viviana. Tito designéři a majitelé v jedné osobě měli od začátku na srdci nejen sympatický a účelný design, ale i trvalou udržitelnost svého bydlení. Výsledek je víc než příjemný a může se stát inspirací pro každého.

Foto Inoutic
Rekonstrukce domu

Rekonstrukci řadového domu z třicátých let vzali do svých rukou

Řadový dům ze třicátých let minulého století prošel před třemi lety rozsáhlou rekonstrukcí. Zůstalo jen pár nosných zdí, přibylo druhé patro a dispozice se dočkala zásadní změny v půdorysu.

Stavba nijak zásadně nepřevyšuje okolní zástavbu a ani vzhledem se příliš nedere do popředí. Vchod je zasazen ve výklenky fasády a obložen dřevem, toť jediný estetický „výstřelek, kterého se dopouští.
Návštěvy domů

Moderní řadovka, kde nic nechybí ani nepřebývá

Sympatická dvojřadovka, která se sice možná trochu povyšuje nad své starší sousedy, ale rozhodně netouží být za každou cenu středem pozornosti, vznikla v jedné z nejžádanějších montrealských čtvrtí.