rady a tipy

obývací pokoj s knihovnou
Design interiérů

Potřebujete vdechnout život svému bydlení? Tyto jednoduché nápady oživí váš domov

Probuďte své bydlení z dlouhého zimního spánku a vneste do něj kousek z blížícího se jara a nejnovějších trendů. A to kousek hlavně plný optimistické radosti ze života.

Věšák za dveřmi
Design interiérů

Málo místa? Naše doporučení ušetří mnoho prostoru

Asi v každé domácnosti se perete s nedostatkem prostoru. Pokud si však vyberete správné kousky, vytěžíte ze svých domovů maximum.

Kouř z komína
Vytápění

Znáte zásady správného vytápění tuhými palivy? 10 tipů, jak neznečišťovat vzduch

Chladné počasí a topná sezóna souvisí i se zvýšeným znečištěním vzduchu. Tam, kde domácnosti na topení stále používají tuhé palivo, se během silnějších zim zvyšuje množství látek znečišťujících ovzduší, a to zejména suspendovaných částic. Pouhým okem nejsou viditelné, mají však velký vliv na naše zdraví. Souvisejí s předčasnými úmrtími a chorobami. Dlouhodobé vystavení se těmto jemným prachovým částicím způsobuje srdečně-cévní a respirační onemocnění.

Podlaha
Design interiérů

Jakou vybrat podlahu do jednotlivých místností?

Chcete vědět, jaký typ podlahy je nejlepší pro jednotlivé místnosti ve vašem domě? Od kuchyně, přes obývací pokoj, ložnici, dětský pokoj, až po verandu, halu, vchod, koupelnu, WC a domácí kancelář – pro každou místnost najdete vhodnou podlahu, která splní všechny požadavky na bezpečnost, pohodlí, estetiku a snadnou údržbu. Navíc se dozvíte, jaké jsou možnosti podle vašeho rozpočtu.

Výběr podlahy
Design interiérů

10 věcí, na které nesmíte zapomenout při výběru podlahy

Ať už stavíte nový dům, nebo rekonstruujete byt, podlaha je neoddělitelnou součástí designu, ale i praktičnosti bydlení. Podlaha má silný vliv na estetiku každého prostoru. Dokáže určit, zda prostor vypadá uvolněně, luxusně, intimně, útulně, stísněně nebo prostorně.

Dětský pokoj
Design interiérů

Jak udržet pořádek v dětském pokoji? 8 praktických rad pro rodiče

Udržovat v dětském pokoji pořádek, funkčnost a též praktičnost může být dlouhodobě vyčerpávající povinností, hlavně když má vaše dítě hodně věcí a hraček. Pokud vám nápady na řešení došly, čtěte dál. 

Jidelni-stul
Kuchyně

Jídelní stůl jako umělecké dílo: 17 inspirativních způsobů umístění a kombinací

Je mnoho možností, jak můžete řešit umístění jídelního stolu. Vybrali jsme několik zajímavých sezení, která mají sloužit k tomu, aby jídlo bylo zážitkem. Inspirujte se!

Otevírání lednice
Spotřebiče

3 nejčastější poruchy ledniček: Víme, jak jim předcházet

Bez ledničky se neobejdeme ani den, natož týden. Proto když přestane poslouchat, problém řešte okamžitě. Jaké jsou tři nejčastější poruchy a jak je odstranit? Víme, jak na to.

Jak čistit kožený nábytek
Nábytek

Jak důkladně vyčistit nábytek? Odborné tipy pro čištění všech typů

Dokázali byste si představit, že čištění nábytku může být jednou z nejjednodušších domácích prací, které vás čekají? Ať už jste investovali do drahého nábytku, pořídili jste si nějaké kousky ve výprodeji nebo jste se dostali k nábytku z pozůstalosti, určitě budete chtít udělat několik kroků, abyste si tyto krásné kusy udrželi v dobrém stavu. Správná péče a čištění jsou důležitou součástí pro zachování vzhledu nábytku pro dlouhá léta krásy a používání.

Tipy a triky od babiček na úklid domácnosti
Kuchyně

Šikovné triky našich babiček, jak uklidit byt i bez chemie

Každá hospodyňka má v talónu pár šikovných triků, které se naučila od maminky či babičky. Sesbírali jsme několik skvělých nápadů, které se vám mohou hodit při předvánočním úklidu, ale i jindy. Nepotřebujete k tomu žádnou chemii, jenom to, co běžně v domácnosti máte.