Kategorie

Rady a tipy

Zašlé spáry v koupelně přestane člověk po čase vnímat.
Koupelny

Jak vyčistit zašlé spáry v koupelně. Pomůže vám horká voda, jedlá soda a ocet

Koupelnu můžete uklízet každý týden a povrchy vany, sprchového koutu či umyvadla svítí čistotou. Ale jeden typ nečistoty se odstraňuje opravdu špatně. Někteří ho v jednu chvíli už přestanou vnímat. To ale neznamená, že byste s ním neměli něco dělat. Mluvíme o problému zčernalých spár mezi obklady. 

úsporné praní
Koupelny

Jak prát úsporněji a ušetřit peníze. Použijte méně pracího prostředku a nižší teploty

Může se zdát, že praní není žádná věda. Ale i při takovém obyčejném úkonu si můžete těmito pár radami pomoct a ušetřit peníze i čas.

Sloupkové osvětlení
Zahrada

Jak vybrat ideální venkovní osvětlení pro váš domov

Plánujete vybírat venkovní osvětlení? Dříve, než se do toho pustíte, seznamte se s potřebnými parametry. Výběr vám pak půjde mnohem lépe. Odborníci z Hornbach prozradí, jaké termíny byste před nákupem měli znát a jak si pomocí správného osvětlení usnadnit život.

Špinavý sprchový závěs
Koupelny

Zbavte se nečistot na sprchovém závěsu snadno s prostředky, které máte doma

Čištění sprchového závěsu je důležitým úkolem, který by neměl být opomíjen. Sprchové závěsy jsou často vystaveny vlhkosti a mohou se na nich usazovat plísně a bakterie. Zde je podrobný postup, jak je vyčistit, aby byly opět jako nové.

Myčka nádobí
Kuchyně

Chyby při používání myčky, které vás stojí peníze: Neumisťujte hrnce nahoru a používejte eco program

Používání myčky nádobí může výrazně ušetřit čas a energii, ale pouze pokud se vyvarujete běžných chyb. Přečtěte si, jak správně naplnit myčku, kdy se vyplatí použít „eco“ program a proč byste neměli spouštět poloprázdnou myčku.

bazén
Zahrada

Objevte inspiraci v antice s PRESBETONEM

Jak víme z hodin dějepisu, už v dobách starověkého Říma byly bazény součástí veřejných lázní a plnily funkci z hlediska hygieny, odpočinku i společenského setkávání. Dopřejte si výhody bazénu přímo na své zahradě i vy.

Výběr domácího kina
Zahrada

3 nejčastější chyby při výběru domácího kina: Zvažte správný typ systému a kompatibilitu s televizorem

Televizory s plazmovou obrazovkou a se zakřiveným displejem odešly do historie, dnešním „mainstreamem“ jsou LCD displeje s podsvícením LED. Čím dál více se však prosazují technologie OLED, kvantové body a mini LED. Co dalšího se u černé techniky změnilo oproti období před pěti či deseti lety?

Úložný prostor nad postelí
Zahrada

Zařízení malého bytu: Jak odrazové plochy a barvy mohou opticky zvětšit váš prostor

Návrh interiéru malého bytu je hra s prostorem, kde každý milimetr má svoji cenu. Ale pokud dodržíte pravidla, i malý byt může být praktický, stylový a pohodlný. Důležité je najít správnou rovnováhu mezi funkčností a estetikou. Naše tipy vám pomohou vybrat vhodné barvy, nábytek a dekorace, které opticky zvětší prostor a zároveň vám poskytnou pohodlné a stylové každodenní bydlení. Nezapomeňte je však vždy přizpůsobit svému vkusu.

Vosa na stromě
Zahrada

Konec vosám na vaší zahradě. Pomohou vám přírodní repelenty, jako je ocet nebo citronela

Zbavit se vos na zahradě může být náročné, zejména pokud se jedná o velké množství. Vosy jsou pro ekosystém důležité, avšak pokud se staly obtěžujícími nebo nebezpečnými, je důležité přijmout opatření k jejich odstranění. Existuje několik metod, které lze použít k tomu, aby se stala vaše zahrada opět místem bez vos.

Nepořádek v chladničce
Kuchyně

7 jednoduchých tipů, jak mít v chladničce přehled a udržet potraviny čerstvé

Chcete efektivněji využívat prostor chladničky a udržet potraviny déle čerstvé? Stačí vědět, jak potraviny v chladničce správně uspořádat. Dali jsme dohromady několik tipů, na co byste měli při jejich ukládání myslet.