rekonstrukce

Přízemí před rekonstrukcí.
Rekonstrukce domu

Chata v Kytlici potřebovala rekonstrukci: Odstranili starý nepraktický krb a vyměnili ho za kruhové kachle. Získali tak více prostoru

Chata s netradičním tvarem a přístavbou prošla proměnou. Chata v Kytlici v Ústeckém kraji je poměrně netradiční. Jednak svým konstrukčním řešením - má tvar vysokého áčka, střešní konstrukce se tedy táhne až k zemi.

Moderní obývací pokoj
Rekonstrukce bytu

Pohodlné bydlení v malém bytě o 39 metrech čtverečních? Předělali ho tak, že tam mají vše potřebné a působí útulně

Srbský ateliér Cherry Art Hub stál před přímo neřešitelným zadáním. Na ploše 39 metrů čtverečních měli navrhnout moderní a pohodlné bydlení pro dva mladé lidi tak, aby jim nic nechybělo, a prostor navíc působil útulně. Byt po rekonstrukci nazvali „parasite habitat“.

Obývací pokoj
Návštěvy domů

Rodina zrekonstruovala dům z 50. let tak, aby zachovala původní prvky a spojila je s moderními. Podařilo se jim to?

Domov, ve kterém se prolíná odhalená historie a progresivní moderna. Přesně tak lze popsat bratislavský dům U Zvonice, vítěze soutěžní přehlídky Interiér roku 2022 v kategorii Rekonstrukce. V něm se díky preciznímu úsilí povedlo odstranit letité nánosy úprav a propojit osobitý ráz původní stavby s působivým designem současné architektury.

Budova před rekonstrukcí
Návštěvy domů

Staré městské vile v Rožnově pod Radhoštěm vdechli manželé nový život a získali ocenění stavba roku

Ve stínu barokního kostela Všech svatých v Rožnově pod Radhoštěm se tyčí stavba, která vypráví svůj vlastní příběh. Před očima obyvatel prošla proměnami času. Noví majitelé si stavbu zamilovali na první pohled a rozhodli se jí vrátit její dávnou slávu.

Přeměna kontejneru na bydlení
Design interiérů

Video: Koupili starý přepravní kontejner za 90 tisíc korun a předělali ho na útulné bydlení v přírodě

Mladý pár se rozhodl pro netradiční projekt – přeměnit starý přepravní kontejner na útulné bydlení.

Podkrovní byt
Rekonstrukce bytu

Při rekonstrukci mezonetového bytu v Praze nezůstalo nic původního. Přidělali si vlastní saunu a terasu s výhledem

Dřevěné prvky, světlé odstíny v kontrastu s černými detaily, umění vychutnat si západ slunce na prostorné terase nebo přímo z pohodlí vyhřáté finské sauny… To jsou příznačné prvky správné skandinávské atmosféry, kterou lze s trochou touhy a odhodlání vytvořit i v šestém patře pražského činžovního domu. 

Jídelna
Rekonstrukce bytu

Byt v pražských Dejvicích zvětšili a z původní kuchyně se jim podařilo udělat útulnou ložnici

Díky celkové rekonstrukci dejvického bytu vytvořili architekti z ateliéru BekArch velkorysý obývací prostor pro celou rodinu.

Byt před rekonstrukcí
Rekonstrukce bytu

Video: Zničený byt dokázali zrekonstruovat za 58 minut. Překonali tak rekord

V oblasti renovací bytů existuje mnoho firem, ale jen málo z nich se může pochlubit takovými inovacemi a odhodláním překračovat hranice možného. Tento tým, známý svými rychlými a kvalitními proměnami, se postavil tváří v tvář výzvě, která by zaskočila i nejzkušenější odborníky: kompletní renovace bytu za rekordní čas.

Mladý pár dal domu z roku 1906 novou tvář a proměnil ho v moderní a útulný domov
Rekonstrukce domu

Starý dům v Lomnici nad Popelkou z roku 1906 proměnili v útulný domov!

Mladý pár dal domu z roku 1906 novou tvář a proměnil ho v moderní a útulný domov s nahrávacím studiem. Jejich příběh je inspirací pro každého, kdo se chystá na podobnou výzvu.

Zrekonstruovaná trafostanice
Rekonstrukce domu

Starou opuštěnou trafostanici za Humpolcem změnili v rekreační bydlení a zanechali její původní vzhled

Pod mohutným hradem v Lipnici nad Sázavou se nachází drobný (10 m2) objekt bývalé trafostanice z roku 1913. Namísto demolice se dočkala záchrany ve smyslu principů udržitelnosti. Unikátní přeměnou interiéru se změnila na krátkodobé rekreační bydlení jediné svého druhu v Čechách. Autorem a iniciátorem kuriózní přeměny je advokát Jiří Rokoský.