rodinne domy

Rodinný dům Izrael
Návštěvy domů

Nechtěli žádný betonový kolos! Nádherný a útulný domov, ze kterého mají radost i děti

Nejen města, ale i zemědělské oblasti mohou být skvělým místem k bydlení. Přesvědčí vás o tom projekt ležící severně od Galilejského jezera v Izraeli. Právě zde se interiérová designérka Yotvat Zaltsman-Shacham a její manžel Itay, turistický průvodce, se svými dvěma malými dětmi rozhodli postavit nový domov. Lokalitu si otestovali už předtím bydlením v podnájmu.

Moderní dům v lese s dřevěnou fasádou
Návštěvy domů

Rozhodli se pro nezvyklé řešení! Proč obrátili celou dispozici domu naopak a co tím získali?

Dánští architekti z ateliéru CEBRA řešili novostavbu domu v přírodní krajině nedaleko jezera. Protože jejich cílem bylo, aby vila časem splynula s prostředím, přizpůsobili ji okolí nejen použitými materiály, ale i tvarem. Majitel si přál výhled na jezero, a to i navzdory tomu, že mezi jeho pozemkem a samotným jezerem stojí další dům.

Soukromý dům v oblasti Sharon, Izrael
Design interiérů

Když překročíte práh této vily, obklopí vás atmosféra plná rustikálního kouzla, pestrých barev a jemné elegance

Přesně tak, jak si to vysnil padesátiletý pár, který toužil vytvořit teplý a přívětivý domov pro sebe a své tři dospívající potomky. Tento domov, přímo vystřižený z idylických toskánských pohlednic, v sobě nese dotek nostalgie a nadčasové krásy.

Bydloarchitekti-vidiecky-dom-polanka-nad-ondrou-2
Návštěvy domů

Dům z Ostravy postavený svépomocí: Architekti brali inspiraci ve stoletých stavbách

V městské části Ostravy s charakterem venkova se nachází rodinný dům, který se podobá původním uživatelsky osvědčeným stoletým stavbám. Jednoduché řešení pro mladou rodinu navrhlo manželské duo Martin Vymetálek a Pavla Vymetálková z bydloarchitekti. Majitelé si dům postavili svépomocí bez stavební firmy. Realizace stavby trvala přibližně tři roky.

Modulární domek
Návštěvy domů

Modulární domek splýva s prostředím a nabízí bydlení nejen uvnitř, ale i ve venkovních místnostech s krásným výhledem

Co je nejdůležitější, když si chcete postavit malý dům v lůně přírody? Jednoznačně výhledy! A ty, které umožňuje svažující se pozemek na úpatí pohoří Los Gigantes v Argentině, určitě stojí za to. Majitel si tu představoval dům, který by splýval s prostředím a nabízel bydlení nejen uvnitř, ale i ve venkovních místnostech. Přímý kontakt s přírodou umocňují kamenné zdi.

Černá knihovna vedle modré kuchyně.- Dům s knihovnou
Rekonstrukce domu

Nechtěli se spokojit s pouhou přestavbou stávajícího třípatrového objektu. Dnes skvěle slouží svým obyvatelům

Při procházce malebnou klidnou ulicí na okraji Českých Budějovic můžete spatřit nepřehlédnutelnou realizaci od Jana a Adély Palových.

Komunitní bydlení v Lamači.
Dřevostavby

Komunitní bydlení v podobě pěti domů na jedné parcele? Soukromí vyřešili chytře

Na rozlehlejším pozemku v bratislavském Lamači vznikl zajímavý projekt mikrourbanismu. Představuje komunitní bydlení v podobě pěti domů na jedné parcele. Dva z domů už existují, další tři jsou navrženy. Podívejme se blíže na nejnovější z nich – „Dům LM“ z dílny architektů z ateliéru GRAU.

Bílý dům s terasou-Pozemek na svahu
Návštěvy domů

Mohl by takto vypadat dům, ve kterém byste chtěli zestárnout?

„Máme krásný pozemek a chceme dům, ve kterém zestárneme,“ s takovýmto jednoduchým zadáním oslovili architekty z ateliéru DMAE Architects majitelé svažitého pozemku ve Vrchlabí. I když zadání bylo jasné, stavbu bylo třeba co nejjemněji osadit do přírodního prostředí. A to i proto, že pozemek je vidět i z hlavního náměstí.

Dům v Modre z ptačí perspektivy
Rekonstrukce domu

Netradiční bydlení pro dvě generace: dva výrazně odlišné domy mohou fungovat jako jeden propojený celek

Nezvyklý projekt v obci Modra dokazuje, že i dva výrazně odlišné domy mohou fungovat jako jeden propojený celek. Navíc výsledkem je dvougenerační bydlení. Původní dům byl postavený v devatenáctém století a navzdory tomu, že měl narušenou statiku, podařilo se ho ještě zachránit. K němu je přistavěna dřevostavba, která se dotýká starých městských hradeb. Projekt vyšel z dílny architektky Jany Konečné.

Pohled z ulice - Dům na križovatce v Bystřici nad Pernštejnem
Návštěvy domů

Dům na křižovatce, a přece s maximem soukromí – uvnitř i venku!

Pozemky u křižovatek nejsou právě nejvyhledávanějšími a není se čemu divit. Bydlení na místě, které ze dvou stran obklopují ulice, i když nemusejí být frekventované, přece jen omezuje pohodlí a soukromí. Architekti z českého studia AEIOU na jednom z nejnovějších projektů ukázali, že i na křižovatce můžete bydlet příjemně a s dostatkem intimity.