Rohový krb

Rohový krb je častým typem krbů v českých domácnostech. Může být buď postaven do rohu místnosti, což šetří prostor v místnosti, a protože není centrovaný, poskytuje dost možností pro orientaci nábytku a design celé místnosti. Druhým typem je rohový krb postavený v otevřeném prostoru (např. kuchyň s obývákem) tak, že krbová vložka je zasklená do tvaru L, a je tedy rohová. Tento typ nabízí příjemný pohled na oheň v krbu ze dvou stran a tedy do většího prostoru. Rohový krb nevyžaduje žádnou speciální údržbu oproti klasickým krbům. Chcete-li zjistit více o krbech a vhodném topném systému pro vaše bydlení, přečtěte si více v našich článcích.

9 krbů a kamen pro vaši inspiraci
Vytápění

9 krbů a kamen pro vaši inspiraci

To nejlepší z našich návštěv. Alespoň co se krbů týče. Tak by se dal nazvat následující výběr, který jsme pro vás nachystali jako zdroj inspirace. Ať už se týká volby typu krbu nebo krbových kamen, umístění či sladění se stylem interiéru. A teď už se nenechte ničím rušit a oddejte se snění… Jaký bude ten váš malý kousek ohně?

Krby v proměnách času
Vytápění

Krby v proměnách času

O tom, že získání ohně bylo pro lidstvo minimálně stejně důležité jako později vynález kola, knihtisku či penicilinu, asi není sporu. Slouží nám dodnes, navzdory skutečnosti, že po zavedení ústředního vytápění a elektrických a plynových rozvodů tradičnímu „ohništi“ mnozí předpovídali osud Neandertálců… Co se mění, je způsob, jakým docílit, aby oheň v naší domácnosti byl spíše dobrým sluhou, než zlým pánem.

Pohoda u krbových kamen začíná již správným zatopením
Vytápění

Pohoda u krbových kamen začíná již správným zatopením

Blíží se doba podzimních plískanic a dlouhých večerů. Jste-li majiteli rodinného domku či víkendového bydlení s možností užít si romantiky u krbu nebo máte v plánu v nejbližší době pořídit si interiérový zdroj vytápění, měli bychom pro Vás pár tipů a doporučení.