Pohoda u krbových kamen začíná již správným zatopením

Pohoda u krbových kamen začíná již správným zatopením

12. 09. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Blíží se doba podzimních plískanic a dlouhých večerů. Jste-li majiteli rodinného domku či víkendového bydlení s možností užít si romantiky u krbu nebo máte v plánu v nejbližší době pořídit si interiérový zdroj vytápění, měli bychom pro Vás pár tipů a doporučení.

Pokud stále váháte, jaký zdroj vytápění si pořídit, odpovězte si na základní otázku: Chci si krb či krbová kamna pořídit jako doplněk k hlavnímu zdroji vytápění a topit jím jen v jedné místnosti pro vytvoření příjemné atmosféry nebo má sloužit jako centrální zdroj vytápění?

V tom druhém případě pak zvolte krbová kamna či krbovou vložku s výměníkem. Ten Vám pomocí systému otopné soustavy zabezpečí rozvod tepla do všech místností s umístěnými radiátory. O správném výběru se poraďte s odborníkem, který Vám dle technických parametrů a konkrétní situace Vašeho obydlí (tepelné ztráty aj.) doporučí vhodný model.

cisteni vymeniku zdroj: HAAS+SOHN Rukov s.r.o.

čisteni vymeniku zdroj: HAAS+SOHN Rukov s.r.o.

Design kamen je pak samozřejmě na Vás. Společnost HAAS+SOHN Rukov pro letošní sezónu připravila několik novinek, mezi kterými jsou např. kachlová kamna Trino AL s výměníkem s barvou obkladu v Bordeaux barvě.

zdroj: HAAS+SOHN Rukov s.r.o.

zdroj: HAAS+SOHN Rukov s.r.o.

Ať tak či tak, romantiku spojenou s pohledem do sálajících plamenů si užijete při správném udržování topeniště. Zásadní je již samotné zatopení v kamnech či krbu. Mohlo by se zdát, že se jedná o triviální záležitost, avšak opak může být pravdou. Jak správně zatopit a udržovat oheň Vám ukáže následující videoukázka.

www.haassohn-rukov.cz

HAAS+SOHN Rukov s.r.o.

Kategorie: Kachlová kamna Krbová kamna Krbové vložky Rohový krb Vytápění
Tagy: kamna krb vytapeni
Sdílejte článek

Diskuze