Krbové vložky

Na trhu jsou dnes již dva druhy krbových vložek. Krbové vložky jedno- a dvouplášťové. Jednoplášťové krbové vložky mají samovolnou regulaci vzduchu. Akumulační vlastnosti jsou lepší, pomalu se zahřívají, ale teplo uchovají velmi dlouho i potom, co obsah vyhoří. Nepotřebujeme k nim další rozvod vzduchu jako je ventilátor. Nejsou hlučné a mají menší prašnost. Druhá varianta krbových vložek jsou dvouplášťové, což znamená, že mezi plášti funguje nucený oběh teplého vzduchu v prostoru mezi plášti. Ventilátory vzduch rozhání a je pak možno vytápět několik místností. Velikost vytopeného prostoru je velmi důležitá při výběru takové vložky a musíme zohlednit a spočítat kubické metry prostoru.

IMPRESSION_R_2g_S_71.60.34.21_krbova_vlozka_Romotop_interierova_fotografie_f7
Vytápění

Krbové vložky IMPRESSION

Pro ty, kdo se rádi obklopují krásou a funkčností až do posledního detailu, přicházejí krbové vložky IMPRESSION.

Krbova_vlozka_sklo_C_Romotop
Vytápění

Jak vybrat správnou krbovou vložku? S ohledem na tvar skla a design interiéru

Krby nejenže přinášejí do našich domovů teplo, ale také styl a eleganci. Stávají se estetickým prvkem v našem interiéru, který může buď ladit s okolním designem, nebo naopak dominovat prostoru. Krbové vložky mohou přidat charakter vašemu domovu a stát se středem obytného prostoru.

Monolitický komínový systém zabudovaný v dělící příčce
Vytápění

V krbových kamnech vytápějte efektivně!

Vytápění dřevem může být velmi úsporné a ekologické. Je třeba ale zapojit selský rozum a povolat na pomoc moderní techniku.

Moderní retro jídelna
Vytápění

Jak správně topit v krbu a krbových kamnech

Aby vám krb či krbová kamna sloužily co nejlépe a nejdéle, je důležité dodržovat při jejich používání několik pravidel. Jak v nich správně topit, jsme se zeptali odborníků z praxe.

FOTO HORNBACH
Vytápění

10 nejčastějších otázek při výběru krbových kamen

Rozhodli jste se pro nákup krbových kamen? S výměníkem nebo bez? Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky.

FOTO SHUTTERSTOCK
Vytápění

Jak si zatopit a nepřetopit ve dřevostavbě?

Na první pohled podivný titulek není chybou. Následující text se zabývá hledáním optimální varianty pro vytápění ve stále populárnějších dřevostavbách. Takže jak si zatopit a nepřetopit ve dřevostavbě?

Krbová vložka s moderním designem a širokoformátovým zasklením. Praktická a stylová krbová vložka, která přesvědčí svým využitím. Výkon: 12 kW, kouřovod 200 mm, účinnost: 75,5 %. Foto Krbex
Vytápění

Krbovou vložku, nebo kamna?

Otázka velmi podobná té ze Shakespearova Hamleta – být, či nebýt? Odpověď na ni není vůbec jednoduchá, ale ne nemožná. Stačí se obrátit na šikovné odborníky.

zdroj: HAAS+SOHN Rukov s.r.o.
Vytápění

Pohoda u krbových kamen začíná již správným zatopením

Blíží se doba podzimních plískanic a dlouhých večerů. Jste-li majiteli rodinného domku či víkendového bydlení s možností užít si romantiky u krbu nebo máte v plánu v nejbližší době pořídit si interiérový zdroj vytápění, měli bychom pro Vás pár tipů a doporučení.

Krbová kamna a krbové vložky v pasivním domě
NED a pasivní domy

Krbová kamna a krbové vložky v pasivním domě

Majitelé domů v nízkoenergetickém a pasivním standardu si mohli až donedávna nechat o chvílích strávených u plápolajícího krbu jen zdát. Že jste jimi i vy? Firma Romotop ze Suchdola nad Odrou Vám přináší na tomto poli celou řadu řešení.

Krbová kamna Evora
Vytápění

Krbová kamna Evora: moderní vytápění pro nízkoenergetické domy

Jistě mnoho z Vás hledá vhodný zdroj tepla do nízkoenergetického domu, který bude účinný, spolehlivý. Že ho nemůžete nalézt? Řešením jsou krbová kamna Evora od české firmy Romotop.