Zdroj: Schiedel

V krbových kamnech vytápějte efektivně!

14. 04. 2023 Sdílet

Vytápění dřevem může být velmi úsporné a ekologické. Je třeba ale zapojit selský rozum a povolat na pomoc moderní techniku.

Není rozdílnějších výstupů než u různého stylu vytápění dřevem. Jeden může kouřem vycházejícím z komína obtěžovat široké okolí a o druhém nemusí sousedi vůbec tušit, že vytápí dřevem. Jak je to možné, když oba používají stejné palivo?

Odpověď je jednoduchá. Jeden nepřemýšlí ani nad kvalitou spotřebiče, ve kterém vytápí, ani nad dřevem, které do něj přikládá. Druhý zainvestoval do moderního spotřebiče a dbá na kvalitu otopu, který do kamen přikládá.  Na spotřebu a množství produkovaných zplodin to má zásadní vliv.

Do kamen patří suché dřevo!

Zásad pro efektivní hoření existuje několik. Důležitý je poměr vlhkosti ve dřevě. Pokud se pohybuje kolem 15 %, je to ideální. Poznáme to tak, že když klepneme dvěma polínky o sebe,  rezonují.  Polena by měla být odkorněná. Hořícímu dřevu rovněž neomezujeme přívod vzduchu. Hoření by se tím sice zpomalilo, ale dochází ke vzniku více škodlivin způsobených nedokonalým spalováním.

Zásadní je i to, kdy přiložím. Důležité je udržovat optimální teplotu hoření pro dokonalé spalovaní. S tím, kdy přiložit, vám dnes může napovědět i samotná krbová vložka.

Monolitický komínový systém se zabudovanou krbovou vložkou

KINGFIRE CLASSICO Zdroj: Schiedel

Termosenzory napoví, kdy přiložit

Společnost Schiedel nabízí nově inovovaný typ monolitických komínových systémů se zabudovanou krbovou vložkou KINGFIRE SC, do kterých si zákazník může nechat nainstalovat termosenzory, které napoví kdy přiložit. Tato zdánlivá banalita posouvá hoření k větší účinnosti. Cílem je optimalizovat hoření a snížit emise na naprosté minimum.

Snížení výkonu u řešení KINGFIRE SC až na 5,8 kW výrazně zvyšuje energetickou účinnost celé soustavy. Tyto typy krbových vložek tak splňují nejpřísnější limity ECO pro instalaci i do městských lokalit. Opatřeny jsou štítkem A+. Rozhodně tak spotřebitelé nemusí mít výčitky či obavy, že by při dodržování základních pravidel obsluhy znečišťovali ovzduší.

Monolitický komínový systém se zabudovanou krbovou vložkou

KINGFIRE RONDO Zdroj: Schiedel

KINGFIRE s minimálními nároky na prostor

Monolitické řešení KINGFIRE s krbovou vložkou umístěnou pod komínovým systémem  představuje kromě ekologické varianty i prostorově úspornější řešení než běžně napojená krbová kamna na zděný komín. Výhodou produktů KINGFIRE je rovněž minimální starost při instalaci.

Monolit se vyrábí na míru každé stavbě a k zákazníkovi je dovezen vcelku ve fázi hrubé stavby. Osazení komína, na které je potřeba jeřábová technika je záležitostí maximálně jedné hodiny. Zasunutí krbové vložky a kompletace celého systému je pak velmi rychlá. Po provedení revizní zprávy spalinové cesty je  nový komínový systém s krbovou vložkou schopen fungovat prakticky okamžitě.

Zásadní pro chod v nízkoenergetických, případně i pasivních domech, je univerzální funkce komínové vložky ABSOLUT, která je součástí systému. Kromě odvodu spalin totiž zajišťuje i přívod vzduchu potřebného k hoření samostatnou šachtou v rámci komína.

Monolitický komínový systém se zabudovanou rohovou krbovou vložkou

KINGFIRE KANTO Zdroj: Schiedel

Novinka KINGFIRE KANTO SC

Schiedel v tomto roce představil novinku, monolitický komínový systém se zabudovanou rohovou krbovou vložkou KINGFIRE KANTO SC. V reakci na optimalizaci zastavěného prostoru je krbová vložka KANTO SC opatřena vysunovacími dvířky, které při otevírání nijak nezasahují do prostoru.

Celá se vysouvají směrem vzhůru a pro snadné přikládání zapadnou do obkladu v horní části krbové vložky. Samotné otevírání a zavírání probíhá snadno a téměř nehlučně. Důmyslný otočný systém rovněž myslí na čištění vnitřního skla. Hermetická těsnost dvířek je samozřejmostí, která je v moderních utěsněných domech naprosto nutná.

Zdroj: PR článek společnosti SCHIEDEL

Kategorie: Vytápění
Tagy: komínové systémy Krbová kamna Krbové vložky Od partnerů Vytápění domu
Sdílejte článek