Stavba domu svépomocí

Rozhodli jste se postavit dům. Vaše rozhodnutí pro stavbu domu svépomocí může mít spoustu důvodů. Ať už je to ušetření celkem podstatné částky za provizi stavební firmě, což je většinou ten hlavní důvod, nebo si myslíte, že jen Vy sami jste schopni vše udělat kvalitně a poctivě, anebo ke stavění domů máte osobní vztah, máte kontakty, zajistíte si potřebné práce sami. Ať tak či onak, bude vás to stát trochu běhání. Podívejme se tedy, co všechno budete muset absolvovat.

Bydloarchitekti-vidiecky-dom-polanka-nad-ondrou-2
Návštěvy domů

Dům z Ostravy postavený svépomocí: Architekti brali inspiraci ve stoletých stavbách

V městské části Ostravy s charakterem venkova se nachází rodinný dům, který se podobá původním uživatelsky osvědčeným stoletým stavbám. Jednoduché řešení pro mladou rodinu navrhlo manželské duo Martin Vymetálek a Pavla Vymetálková z bydloarchitekti. Majitelé si dům postavili svépomocí bez stavební firmy. Realizace stavby trvala přibližně tři roky.

Budoucí podoba domu. Hlavní zasklené plochy jsou orientovány na jih a na západ. zdroj: PROJEKTYDOMU.CZ
Design interiérů

Svépomocná výstavba pasivního domu krok za krokem

Říká se, že postavit pasivní dům tak, aby správně fungoval, je věda. Proti tomuto zažitému stereotypu se rozhodli bojovat mladí manželé ve spolupráci s ateliérem Projekty domů a pustili se do stavby pasivního domu svépomocně.