Stavba krbu svépomocí

Stavba krbu svépomocí – při stavbě je třeba dbát na několik důležitých věcí. Hned na začátku je důležité mít dostatek prostoru pro krb, protože kolem krbové vložky z vnější strany musí cirkulovat vzduch. Je vhodné, pokud je krb postaven na železném podstavci. Obestavba by měla být postavena z izolačních desek, které jsou tepelně odolné, protože na povrchu krbu se vytváří teplota až do 600 °C. Samozřejmě je tam mnoho dalších úkonů, které je třeba dodržet podle určitých pravidel pro funkční a kvalitní krb. Stavba krbu svépomocí je však možná a poměrně jednoduchá. Čtěte naše články pro více zajímavostí a poznatků o bydlení, o nových trendech a technologiích, o zkušenostech při práci kolem domu.

Krbová kamna Arktic 12 s výměníkem a plotýnkou v černé verzi s možností bočního přikládání zaujmou i plotýnkou pro ohřev pokrmu, což oceníte třeba v chatách a chalupách. Arktic 12 mají terciární spalování, vyměnitelný výměník a novou technologii pro snadné čištění výměníku. Navíc mají automatický regulátor primárního spalovacího vzduchu, který předchází potížím při výpadku elektřiny. Výkon 4,0-12,5 kW, z toho výkon výměníku 9,1 kW, cena dop. výrobcem 24 460 Kč (vč. DPH). FOTO HAAS + SOHN
Vytápění

Vše o krbových vložkách a krbových kamnech s teplovodním výměníkem

Krby či krbová kamna slouží většinou jako další alternativa k některému z hlavních způsobů vytápění rodinných domů. Jsou příjemným zdrojem tepla, a i když už dávno nejde o sice romantické, ale málo účinné otevřené krby, živý oheň zůstává. My se dnes budeme zabývat krbovými vložkami a krbovými kamny s teplovodním výměníkem.