teplo domova

Hřejivý minimalismus
Design interiérů

Hřejivý minimalismus aneb jak vytvořit útulný a teplý domov

Minimalismus si drží místo mezi oblíbenými interiérovými styly díky své čistotě a estetice. Vyznačuje se rovnými liniemi, vzdušnými prostory, redukcí zbytečností a tlumenou barevnou paletou, které dominuje bílá, šedá či černá. Zatímco mnozí lidé oceňují jeho uklidňující účinek, na jiné působí chladně. Odpovědí jim je warm minimalism – tedy hřejivý minimalismus.

Vytápění

Čím topit? A jak to zjistit

Vytápění znamená většinou největší položku na seznamu provozních nákladů. Proto se vyplatí důkladně zvážit všechny možnosti, ať už se jedná o dostupnost zdrojů tepla, způsob jeho získávání nebo rozvod tepla po domě. A v neposlední řadě hrají roli i naše vlastní pocity…

Vytápění

Vytápění v roce 2015 aneb co musíte vědět o nových predpisech

Na energetické štítky spotřebičů jsme si už zvykli, stejně jako na „štítkování“ projektů a budov vůbec. Legislativa ohledně šetření energetickými zdroji se ale mění téměř každým rokem (loni nás třeba připravila o výkonnější vysavače) – letos čeká změny i oblast vytápění. Pokusili jsme se vás v těchto změnách zorientovat.

Krbová vložka s moderním designem a širokoformátovým zasklením. Praktická a stylová krbová vložka, která přesvědčí svým využitím. Výkon: 12 kW, kouřovod 200 mm, účinnost: 75,5 %. Foto Krbex
Vytápění

Krbovou vložku, nebo kamna?

Otázka velmi podobná té ze Shakespearova Hamleta – být, či nebýt? Odpověď na ni není vůbec jednoduchá, ale ne nemožná. Stačí se obrátit na šikovné odborníky.