terasa

Novostvetska-Bratislava-17
Rekonstrukce bytu

Geniální přestavba čtyřpokojového bytu v srdci Bratislavy

V kvalitně zrekonstruovaném bytovém domě ze sedmdesátých let na bratislavských Palisádách je jeden čtyřpokojový byt příkladem ukázkové obnovy. Architekti z ateliéru What Architects, inspirováni dojmem z celého objektu, navrhli design interiéru s respektem k jeho původní identitě, výrazu a skladbě materiálů v novém autorském pojetí.

Grilovací sezona v zahradě
Relax v zahradě

Pohodlně i trendy na zahradě

Sluneční paprsky, ptačí zpěv, vůně květin a čerstvý vzduch. Začíná období, na které se každoročně těšíme a díky kterému většinu volného času můžeme trávit v zahradním království. Zahrada je místem pro odpočinek a zábavu s přáteli, hledáme v ní i novou energii a inspiraci. Pokud si zahradu či terasu k takovému účelu dobře přizpůsobíme, stane se ideálním místem pro trávení jak jarních, tak i letních dní í nocí. Jak ji tedy využít naplno?

zdroj Hornbach
Relax v zahradě

Stavba terasy? S vhodným materiálem a postupem je to hračka

Terasu, která propojí váš domov s přírodou, si můžete postavit i svépomocí. Stačí najít to správné místo, mít představu, jak by terasa měla vypadat, a pustit se do práce. Díky vhodnému a kvalitnímu materiálu, ale i díky správnému pracovnímu postupu, to je snadné. Užít si venkovní pohodu v klidu domova tak můžete už letos.

zdroj: Profiltechnik alusystem
Rady a Tipy

Zimní zahrada a 6 hlavních výhod

Pořiďte si zimní zahradu a na jaře se už můžete těšit z nové a krásné místnosti u vás doma. Staví se na míru a tak, aby se hodila ke zbytku domu, rozhodně ji využijete za každého počasí. Má i spoustu dalších výhod. Tak jen do toho!

zdroj: Da-So Group s.r.o.
Vytápění

Teplo na terase

Pohodlně si prodloužit sezónu ve venkovním posezení již není doménou pouze kvalitních restaurací. Tzv. tepelné zářiče resp. infrazářiče se staly nejen designově atraktivními, ale také cenově dostupnými.

(foto: Gandia Blasco)
Relax v zahradě

Jak si vkusně vyzdobit terasu či dvůr

Vychutnávat si pohled na vkusně osázenou terasu či dvůr, přes den sedět skrytí pod slunečníkem s knížkou v ruce a večer se dívat na hvězdy při tlumeném světle svíček. I tak může vypadat vaše léto.

Rekonstrukce domu

Jaké možnosti dnes máme na zrealizování terasy u rodinného domu?

Intenzivní kontakt mezi interiérem a exteriérem je v současné architektuře rodinných domů výrazným tématem – možnost vyjít z obýváku či z postele prosklenými dveřmi ven na terasu a do zahrady je opravdu lákavá představa. Jaké jsou však konkrétní možnosti na její zrealizování?

FOTO BONAMI
Rady a Tipy

Jak proměnit i ten nejmenší balkon a terásku v kouzelné místo

I ten nejmenší balkon a skromnou terásku můžete proměnit v kouzelné místo, kde budete chtít trávit veškeré volné chvilky ve společnosti slunečních paprsků a čerstvého vzduchu. Stylové a veselé kousky ho posunou o úroveň výš a hlavně – zlepší vám náladu i při každém pohledu ven.

Dřevěné lehátko si vymysleli majitelé. Stejně jako velký stůl pro celou rodinu ho udělal šikovný místní truhlář. Dřevěný stůl si architektovi rodiče přáli co největší, aby mohli najednou zvát tolik rodiny a přátel, kolik se na jejich novou terasu vejde. Posuvná okna z jídelny přivedla do interiéru denní světlo navíc. Jejich prostřednictvím docílili požadovaného propojení denní části s exteriérem.
Návštěvy domů

Netradiční proměna hospodářské budovy

„Tamta podivnost od sousedů.“ Tak se na netradiční proměnu hospodářské budovy, přilepené k vícegeneračnímu domu, dívali místní obyvatelé zpoza plotu. Na názoru veselé moderní rodinky to však nic nezměnilo, přístavba nasáklá smíchem rodinných veselic se těší úspěchu u nejmenších i nejstarších.

Dvě řešení pro vaši dokonalou terasu
Realizace zahrad

Dvě řešení pro vaši dokonalou terasu

Rádi byste si zařídili terasu přesně podle svých představ a potřeb, ale nevíte, jak na to? Můžete se inspirovat následujícími dvěma řešeními z hlavy zahradního designéra.