Termostaty

Termostat je zařízení, které udržuje stálou teplotu na základě požadovaných nastavení. Termostaty slouží k ovládání topení nebo klimatizace. Termostaty mohou být mechanické, elektrické nebo elektronické. Mechanické určují regulaci chlazení nebo topení automobilových motorů, radiátorů apod. Elektrické termostaty udržují teplotu např. v žehličce. A elektronické jsou poháněny senzory a ovládají čerpadlo na vytápění domů. Více se dočtete v našich článcích.

Termostat v bytě
Vytápění

Jaká je ideální teplota v místnosti a regulovat podlahové vytápění?

O výhodách a přednostech podlahového vytápění toho bylo napsáno již mnoho a tak pouze shrneme, že se jedná o nejzdravější a pro člověka nejpříjemnější druh vytápění.

elektronický termostat
Novinky

Stylová regulace podlahového vytápění – NEA SMART 2.0

O „chytrých a inteligentních“ ovladačích, spotřebičích a přístrojích slyšíme doslova na každém kroku a někdy ani netušíme co vlastně umí. Z podstaty věci by nám měly život ulehčit a zjednodušit. Jednou z oblastí, kterou si už ani nedovedeme bez inteligentních elektronickým přístrojům představit, je vytápění.

FOTO STIEBEL ELTRON
Vytápění

Jak nejefektivněji ohřát vodu?

Ohřev teplé vody je významnou položkou v domácím rozpočtu, v domech postavených v nízkoenergetickém a vyšším standardu představuje dokonce jednu z nejvýznamnějších složek provozních nákladů. Ty se liší v závislosti na principu přístroje, rozvodech vody, druhu vytápění a podobně.

Kuchyně

Chladíme, zavařujeme, uskladňujeme

Téma správného uchovávání potravin je aktuální nejen v létě, obzvláště je-li tak horké, jako bylo to letošní, ale i na podzim, kdy řešíme, co se štědrou nadílkou z přírody. Z krátkodobého hlediska je efektivní uložit úrodu do chladu, pokud si ji však chceme uchovat přes celou zimu, nezbývá než ji zamrazit, nebo ještě lépe zavařit či usušit…

Novinky

První designové termostaty jsou tu!

Pryč je doba nevzhledných termostatů pro ovládání teploty podlahového topení. Společnost TECE představuje první ovladače teploty v moderním skleněném provedení a hned ve 3 barevných variantách.