Travní sekačky

Na trhu najdete množství druhů travních sekaček – vřetenové sekačky, lištové, žací stroje, motorové rotační sekačky na trávu, sekačky s nožem rotujícím vodorovně, strunové trávní sekačky, a dosekávače. Nejdůležitější je vybírat travní sekačky podle výkonu. Nepotřebujete přece stejně silnou a objemovou sekačku při udržování domácího trávníku v rozměru 25 m2 jako u velkého zahradního pozemku, kde kromě trávy roste i jiný plevel a divoce rostoucí rostliny. V našich článcích můžete najít články a informace o jednotlivých druzích travních sekaček, abyste si mohli vybrat přesně takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat a bude přesně dle vašich požadavků.

Foto Hornbach
Zahradní technika

Jak vybrat tu nejlepší sekačku na trávu

Novou sekačku na trávu si člověk nepořizuje každý rok. Proto byste si měli před nákupem dobře rozmyslet, který model bude odpovídat vašim potřebám. A to například kolik času chcete věnovat údržbě trávníku, o jak velkou plochu se budete starat a kolik peněz můžete utratit. A jaká jsou tedy důležitá kritéria při výběru sekačky?

Rady a Tipy

Trávník jako stvořený pro oddech

Trávníky byly, jsou i budou součástmi zahrad. Jejich vzhled ovlivňuje vícero faktorů – půdní podmínky, výběr vhodného osiva či celková péče. Pro někoho je relaxováním vylehávání na dokonalém pažitu u bazénu, pro jiného jsou oddechem činnosti jako sekání či zalévání. A ačkoli jde o rozdílné formy oddechu, následující řádky jsou paradoxně určeny pro obě skupiny milovníků trávníku.