Typové projekty

Typové projekty – jde o projekty domů, které vypracuje odborník, tedy architekt nebo projektant, ještě předtím, než se shodne se zákazníkem. Jde tedy o projekt, který nepřihlíží k požadavkům zákazníka, je předem navržen pro ideální podmínky. To znamená, že je naplánován pro stavbu na rovinatém pozemku se správnou orientací a bez jakýchkoliv překážek. Tyto typové projekty jsou navrženy na základě požadavků většiny lidí. Typové projekty je možné vidět v katalozích mnoha stavebních firem. Tyto návrhy jsou ideální pro mnohé lidi, kteří nemají konkrétní představy a požadavky na rozlohu nebo umístění svého nového domu. Zjistěte v našich článcích, zda jsou typové projekty to pravé pro vás.

NED a pasivní domy

Otázku vlastního bydlení vyřešili stavbou pasivního domu

Pokud se projektant pasivních domů pustí do stavby vlastního, je téměř zaručeno, že i on se rozhodne pro dům v pasivním standardu.

Návštěvy domů

Slasti a strasti typového projektu

Touha po vlastním domě dřímá v mnoha z nás. Mezi snem a jeho realizací však stojí Taxisův příkop plný nejrůznějších problémů, které je nutné překonat. Tím největším bývá finanční náročnost. Proto se mnoho z nás rozhodne rezignovat na dům […]