Vintage dekorace

Vintage móda v interiérovém designu je v posledních letech mimořádně populární. Někdo si takto připomíná vzpomínky z mládí, jiný zase upřednostňuje návrat k jemnosti a elegantnosti domácích doplňků a dekorací. Vintage dekorace jsou jemné, trochu romantické a zdobené. Vintage dekoracemi si můžete zkrášlit ložnici či obývací pokoj nebo zútulnit si celý domov. Pro vintage dekorace jsou typické pastelové až vybledlé barvy, které dodávají pocit historie a dlouhověkosti. Barvy vintage dekorací jsou většinou bílá, šedá, bledě modrá a starorůžová. Často můžete vidět bílé dřevěné komody, svítilny, nástěnné hodiny, zrcadla v květy zdobeném rámu, ale i ručně malovaný porcelán, či smaltované džbány. Přečtěte si o tom více v našich článcích.

Rekonstrukce původních bytů (často starších než z 20. století) jsou ornou půdou pro aplikování „mix“ stylu. Zachované „stromečkové“ parkety, mnoho světla a vysoká okna odlehčí dojem i z masivní školní lavice u jídelního stolu. FOTO DITA HAVRÁNKOVÁ
Trendy

Retro design přichází do módy

Ještě stále poměrně často uznávaný design z druhé poloviny 20. století konečně znovu přichází do módy a dokazuje, že své kvality neztratil. Zkuste se s námi pozastavit, zavzpomínat a možná i najít návod, jak mu umožnit znovu zazářit v interiéru.

www.bellarose.cz
Dekor

Zasněná patina – 9 tipů, jak se zařídit ve stylu vintage

Jemná a romantická nálada dámské ložnice, která neustále dýchá příjemnými tóny dřeva, teplými odstíny šedé a starorůžové, při tlumeném světle svíček.