Vytápění elektřinou

Vytápění elektřinou může být několika způsoby: elektrickými topnými vodiči, elektrickými radiátory nebo konvektory, stropními nebo stěnovými infrapanely, elektrickými topnými filmy do podlah. Elektrické radiátory jsou nejběžnějším typem elektrického vytápění. Využívají se však zejména při příležitostném, dočasném vytápění (např. v chatách nebo na pracovišti) nebo jako podpora jiného již existujícího topného systému. Elektrické topné vodiče mohou být podlahové nebo stěnové. Tyto nejdříve nahřejí podlahu (nebo stěny) a pak vzduch v místnosti. Infrapanely fungují tak, že generují tepelné vlny, které ohřívají nejdříve předměty v místnosti a pak vzduch. Jde tedy o sálavý zdroj vytápění. Přečtěte si také naše články a zjistěte více zajímavých a užitečných informací.

Vytápění

Přehled trhu kotlu pro vytápění elektřinou

Patříte mezi ty, kdo ohřívá vodu v topné soustavě elektřinou? Tento systém je běžný nejen na chatách a chalupách, ale všude tam, kde nevede plyn, nechce se vám vláčet s uhlím či polínky, nebo je pro vás tepelné čerpadlo cenově nedostupné. Díky příznivým sazbám elektřiny navíc nemusí být takové topení úplně nerentabilní. Přinášíme vám tipy na několik pomocníků, kteří vám takové vytápění usnadní.

Vytápění

Systémy vytápění – vyberte si ten svůj

Moderní vytápěcí systémy představují poměrně široký soubor možností, jak zahřát svůj domov – ať už bydlíte v bytě, či rodinném domě. Na výběr mají jak ti, kteří v první řadě zohledňují výši nákladů, tak ti, kteří řeší především pohodlí, dostupnost či vliv na životní prostředí.