zahradní chatky

Zahradní chatky dotvářejí každou zahradu. Dokáží ze zahrady udělat vábivé místo, kde všichni rádi tráví čas. Kromě toho, že zahradní chatky jsou funkční, doplňují design celé zahrady a vašeho exteriéru. Zahradní chatky mohou být různě zhotoveny podle využití – pokud máte dostatečně velkou zahradu, můžete z nich udělat místnost na přenocování pro vaše hosty, zahradní chatka může také sloužit jako sklad a prostor pro odkládání sezonních pomůcek (zahradní nábytek, kolo) a nářadí, nebo si v ní můžete zřídit letní kuchyni, kterou využijete při různých rodinných setkáních, oslavách či zahradní posezení s přáteli. Zjistěte více o zahradních chatkách na stránkách našeho online magazínu HOME.

Přízemí chaty pobytová místnost
Návštěvy domů

Úsporná chatka v zahrádkářské osadě v Praze má stěny z recyklovaných oken

Omezená plocha v zahrádkářské osadě a limitované náklady nejsou nejlepšími vstupními daty pro návrh a realizaci pobytové chatky. Architektům ze studia ARCHWERK.cz se ve spolupráci s klienty, kteří jsou – mimochodem – výtvarníci a kamarádi architektů, podařilo zajímavé dvoupodlažní dílo, nazvané Yellow Hut. Úspornost řešení podtrhují stěny z recyklovaných oken.

foto www.domky-delta.cz
Rady a Tipy

Funkční a stylový zahradní domek bude vaší zahradě slušet

Každá zahrada vyžaduje určité zázemí. I když ji máte hned u domu, rozhodně nebude optimální, když si uložíte veškeré pomůcky pro práci na záhonku v nějaké technické místnosti nebo v garáži. Jednak budou neustále zavazet a jednak si také třeba při šlápnutí na takové hrábě můžete nepříjemně ublížit.

Poctivá chalupa s moderní duší
Návštěvy domů

Poctivá chalupa s moderní duší

Ospalá vesnice zdánlivě na konci světa, za níž se asfaltka postupně mění v prašnou cestu a dále v turistickou stezku, kde sníh mívá bílou barvu a také v létě jsou noci příjemně chladivé, kde vás na ulici každý pozdraví... To je to pravé místo na chalupu, v níž po městském shonu najdete klid a načerpáte sílu.

Foto: EDC
Návštěvy domů

Nenápadná chatka ukrývá ve svém interiéru nečekané překvapení

Malá chatka sídlí v prostředí písečných dun blízko severního pobřeží Dánska. Stavbu do prostředí noří nenápadný vzhled a mech, který pokrývá její střechu, ji ze vzdálenějších vrchů dělá téměř neviditelnou. Chatka, která z dálky vypadá jako zanedbaná opuštěná chatrč, ve svém interiéru ukrývá nečekané překvapení.

Malý domek za 102 dní
Stavební materiály

Za 102 dní si zadarmo a vlastnoručně postavil malý domek!

V dnešním světě není stavba chatky žádnou technologicky nedosažitelnou metou – pokud máte dostatek financí a nechcete mít s výstavbou starosti, stačí si vybrat konkrétní projekt a nechat si chatku postavit na klíč. Ti zručnější, kteří mají více času a zkušenosti ve stavební oblasti, si zvládnou chatku postavit i sami.

Dřevostavby

Neobvyklá nízkoenergetická dřevostavba nedaleko Hradce Králové

Duch dávného majitele pozemku, inspirace severskou architekturou a japonskou filozofií i vášnivý čtyřletý biolog, to vše určilo konečnou podobu víkendového domu nedaleko Hradce Králové.

Návštěvy domů

Rybářova nová chata

Štěrk zde už netěží, stroje odtáhly, hladina podzemní vody zahojila umělé vyhloubeniny, břehy větších i těch menších vodních ploch pokryla zeleň. Stín stromů těší rybáře, rekreanty, chataře, slepýše, skokany zelené a jinou vlhkomilnou zvěř. Sekulčané […]