Zateplení půdy

Zateplení půdy patří mezi nejefektivnější izolace v domě. Teplo stoupá vzhůru avšak pokud půda není dobře izolovaná, vše teplo uniká ven. V půdě se také často zachycuje nejvíce vlhkosti, z čehož vznikají různé plísně a bakterie škodlivé pro naše zdraví. Chcete-li vaši půdu využívat k obývání, nejlepším řešením je zateplení půdy. Kromě ideální klimatické teploty zanechává taky prostor suchý a bezpečný pro obývání. Zateplení půdy a celého domu také prodlužuje životnost celého objektu. Zateplení půdy se může provést běžnými izolačními postupy, např. minerální vatou, a dobré je přidat i parotěsnou fólii ze spodní strany, aby se zabránila kondenzaci vlhkosti. Zjistěte více v našich článcích.

Zateplení šikmé střechy_úvodní
Stavební materiály

Nezateplenou střechou či půdou může unikat až 30 % tepla

Snižování spotřeby energií v domácnostech je stále palčivější téma. Jedním z klíčových prvků, které mohou významně ovlivnit energetickou účinnost, je zateplení střechy a půdy domu. Majitelé na tato opatření mohou opět žádat o příspěvek z programu Nová zelená úsporám Light.

Zateplení domu řez ukázka

Jak nejlépe zateplit půdu?

To nám řekne architektka Tereza Vojancová ze společnosti URSA, předního výrobce a distributora tepelných izolací.

Stavební materiály

Využívejte svou půdu i po zateplení

Půdu má většina klasických domů.  Jedná se o prostor, který se nachází bezprostředně pod lomenou střechou domu, vyplňuje tedy prostor mezi stropem posledního podlaží a krovem. Z toho důvodu má půda zkosený strop, sníženou světlou výšku a těžko přístupná zákoutí. Půda je obvykle prostor, který je velmi špatně nebo vůbec tepelně izolován. Je buď prázdný, nebo se využívá jako odkladiště nepotřebných či zřídka využívaných věcí případně jako sušárna prádla. Co ale s půdou, která má dál sloužit ke svým odkladním účelům, a přitom by měla posloužit jako teplená izolace?

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s
Stavební materiály

Test: Zateplení nebo tepelněizolační cihly?

„Zateplení je rychlejší a výhodnější,“ zní bohužel až příliš často, když se lidé, co se pustí do stavby domu, rozhodují, jestli zvolit tepelněizolační cihly. Společnost HELUZ se proto rozhodla udělat test, který by uvedený argument potvrdil nebo vyvrátil. Výsledek je zřejmý: Na novostavbu použijte tepelněizolační cihly, zateplení patří na panelák. Technické i finanční parametry posuďte sami.