Stůl

Stůl v našich domácnostech Místo, kde obědváte, tvoříte, malujete, píšete, hrajete si s dětmi. Účelný strategický bod, který využíváme stejně dobře jak k pracovním činnostem, tak i pro zábavu, kreativní tvoření. Umíme si ho přizpůsobit a dekorovat podle aktuálního ročního období a svátků, kterých se v průběhu roku vystřídá několik. Stůl je jednoduše důležitým centrem, kde se soustředí většina aktivit našeho dne. Často zapomínáme, jak důležitou roli v našem interiéru sehrává.
Byt v centru Prahy odráží sběratelské vášně svých majitelů
Bílý psací stůl 

Byt v centru Prahy odráží sběratelské vášně svých majitelů

Cestování probudilo v Monice lásku k designu, kulturám a umění zemí daleko za našimi hranicemi. Změnilo ji to od základu, a tak se z diplomatky stala designérka a obchodnice s uměním.

Originální nábytek inspirovaný přírodou
Designový nábytek

Originální nábytek inspirovaný přírodou

Dřevo, jako asi nejtradičněji vnímaný přírodní materiál, má své místo v interiérech snad jakéhokoli stylu. Vždy však v jiné podobě a jiném zpracování. Vlivem skandinávské, především dánské vlny trendů, se už i u nás stále více objevuje nábytek, nebo i celé interiéry, které ho ukazují v „neposkvrněné“, tedy minimálně opracované a hrubé podobě.

Paletománie aneb Levný a originální nábytek
Dřevěný nábytek

Paletománie aneb Levný a originální nábytek

V zahraničí ho znají už dlouho, Českou republiku zasáhlo jeho kouzlo teprve nedávno. Řeč je o paletovém nábytku. Šíří se jako nakažlivá závislost, protože je levný, variabilní a hravý. Z obyčejného kusu dřevěného nosníku se […]

Klidná kancelář v zahradě
Dřevěné zahradní domky

Klidná kancelář v zahradě

Pracovat doma je určitě fajn, ale má to i své mouchy. Neustále vás rozptyluje nevyprané prádlo, neumyté nádobí a neutřený prach, navíc velmi pravděpodobně stejně vysedáváte u svého stolu a pracujete na počítači. Potřebovali byste […]

Pracovna ušitá na míru
Design interiérů

Pracovna ušitá na míru

Přišourat se do práce pěkně v bačkorách a županu, na tom už dnes není nic výjimečného. Mnozí trávíme prací tolik času, že kdybychom si ho nerozdělili na „práci v práci“ a „práci doma“, rodina by […]

Nábytek nejen pro návštěvy
Nábytek

Nábytek nejen pro návštěvy

Obývací pokoj je reprezentativní zónou, ve které trávíme společné večery vrodinném kruhu apřijímáme zde návštěvy. Je to právě společenská povaha, která mnohdy ustupuje povaze rodinné. Obývák se tak často zařizuje pro oko zvědavých návštěvníků místo toho, aby se zohlednil charakter těch, kteří na tomto místě setrvávají ipo skončeném večírku. Buďte sami sebou avyberte si nábytek, který bude ve vašem domově hrát roli itehdy, když se za návštěvou zavřou dveře.

Stůl v kuchyni a jídelně

Stůl do kuchyněNachází se v každé místnosti v domě. V kuchyni, jako centrální místnosti stravování, plní funkci média. Zde se během celého dne setkává a soustřeďuje téměř celá rodinaStůl v kuchyni anebo v jídelně přizpůsobujeme zejména velikosti místnosti. Ale pokud to rozložení nábytku dovolí, je dobře, abychom mu věnovali co nejvíce prostoru. Nesmíme zapomínat ani na rezervní, dostatečnou vzdálenost od stolu, kde budou umístěny židle. Zkrátka, vytvořme si prostor, kde se pohodlně usadíme, nalijeme šálek kávy a přečteme si oblíbený časopis.

Design a materiál stolu

Design a materiál stolu nemusíme nezbytně přizpůsobovat ostatnímu nábytku v kuchyni. Například u moderního stylu nábytku se dobře vyjímá i rustikální typ stolu. Jednoduchost linií v kombinaci s robustným a těžko působícím kusem dřevěné desky oživí strohost a střídmost minimalizmu, ale zároveň nepůsobí rušivě. Punc dokonalosti dodá skleněná deska, kterou položíte navrch stolu. Tím se váš stůl stane dominantou, přičemž nenaruší celkový vzhled a dobrý dojem z místnosti.

Pokud se rozhodnete sjednotit styl kuchyně i jídelny, při výběru židlí nechejte pracovat fantazii a zvolte živé barvy, moderní materiály a zajímavý tvar. Aby nebyl narušen celkový dojem, můžete využít dekoraci stejného stylu, kterou vhodně umístíte v kuchyňské sestavě, případně položíte na stůl.

Stůl jako mediální společenský prostor

Stůl jako společenský prostrorKuchyň a jídelna není jen prostorem pro vaření a přípravu jídel, ale právě prostřednictvím stolu se využívá jako mediální společenský prostor, jehož vzhled můžeme jednoduše a lehce přizpůsobit aktuálními svátku nebo návštěvě. Vhodně zvolenou dekorací, prostíráním, použitím zajímavého doplňku v podobě svícnu nebo vázy, vykouzlíme z obyčejného kusu nábytku středobod naší pozornosti.

Trh nám nabízí nekonečnou škálu různorodých typů dekorací a doplňků, které můžeme on obměňovat podle nálady. Jste-li šikovní, takovou dekoraci si vytvoříte i sami doma. Vlastnoručně zhotovená váza z keramiky, svícen ze dřeva, do něhož vyvrtáte otvor na svíčku případně ikebana ze živých květů, to je jen několik nápadů, které vám vykouzlí úsměv na tváři a dodají pocit uspokojení z vlastní práce.

stůl klasický

Konferenční stolek

Konferenční stolek má své místo i v obývacím pokoji. Design stolku může být hravý a nekonvenční a zároveň splňovat i úlohu úložného prostoru. Polička pod vrchní deskou stolku poskytuje prostor pro odložení knih a časopisů anebo různých drobností uložených v proutěném košíku. Nezřídka jsou využívána hravá řešením, s jejichž pomocí se stůl přesouvá po celé místnosti. Takový stolek na kolečkách je ideálním řešením do malé místnosti, kde je důležité šetřit každý kousek volného místa.

Stůl v dětském pokoji a pracovně

Stůl, který plní praktickou úlohu, si našel své místo v dětském pokoji nebo v pracovně. Trh nabízí výběr různých tvarů a velikostí, které jsou přizpůsobené požadavkům zákazníka. U tohoto typu stolu je vyžadováno věnovat větší pozornost materiálu a správné výšce. Komfort, pohodlí, rozměrově prostorná vrchní část stolu jsou rozhodujícími požadavky při jeho koupi. Design je potom už jen tou pomyslnou třešničkou na dortu, která nám dodá chuť a energii do práce.

Nenahraditelná funkce stolu

Stůl na všestranní použitíStůl je nenahraditelnou součástí každého interiéru. Nekonečnými možnostmi jeho provedení, ať už různou velikostí, tvarem, materiálem nebo barvou se stal multifunkčním typem nábytku, který neodmyslitelně patří do každé domácnosti.