Jak si vyzdobit dům na Vánoce? Svátečně i decentně

Jak si vyzdobit dům na Vánoce? Svátečně i decentně

10. 12. 2018 Sdílet

Podzim opět utekl a adventní dny i s prvním sněhem jsou tady. V tomto období už vánoční atmosféru cítí většina z nás. Je proto načase ji přenést také domů. Jak si na Vánoce vyzdobit interiér, aby působil vánočně, ale stále vkusně a útulně?

Zkuste adventní věnec jinak

První dekorace, která se nám s adventem vybaví, je adventní věnec. Možná už si ale všichni tak úplně nepředstaví klasický věnec z jehličí, červené stuhy, svíček, svitků skořice a sušených pomerančových plátků. V současné době jsou populární nejrůznější netradiční variace. Důležité je především jedno: Aby věnec ladil především s vaším domovem.

Pokud nemáte zrovna velký stůl nebo se vám jednoduše kulatý tvar věnce nikam nehodí, vsaďte na rovný, se svíčkami seřazenými za sebou. A už vůbec se nemusíte držet tradičních barev – populární jsou především kombinace světlých barev: Jehličí můžete nastříkat bíle nebo stříbrně, přidat fialovou stuhu nebo ozdoby a zapálit krémové svíčky.

Oblíbeným a velice krásným přírodním zimním doplňkem je cesmína, především její červené bobule. V případě, že máte domácí zvířata nebo malé děti, manipulujte ale s touto dekorací opatrně – její plody jsou silně jedovaté. Cesmínou můžete doplnit působivý věnec z holých větviček a zelených doplňků. Takový věnec se hodí také například na vstupní dveře.

Světýlka na tisíc způsobů

Úžasnou atmosféru dokážou vytvořit malá světýlka v teplých barevných odstínech. V zimních měsících, když se venku brzy stmívá a za okny je často pošmourno, vám to v příjemně osvětleném pokoji ani nebude vadit. Světýlka můžete omotat okolo čela postele, podél zrcadla nebo natáhnout podél stěny místnosti, fantazii ani preferencím se meze nekladou. Pokud vám přijde žluté světlo příliš obyčejné, sáhněte po světýlkách s ovládáním, díky kterému můžete přepínat barvu podle toho, na co máte zrovna náladu.

Zapalte vonné svíčky

Svíčky nesmí chybět na žádném adventním věnci, byla by škoda si je ale nechávat pouze na neděli. Světlo svíček vás uklidní a naladí na pomalejší předvánoční vlnu. Zkuste si do každého pokoje dát alespoň jednu svíčku s jemnou vůní a uvidíte, jak vám to změní náladu, i když z práce přijdete utahaní a rozčílení. Ne všechny svíčky jsou ale vhodné. Vždy zkontrolujte jejich složení a vyvarujte se těch s toxickými přísadami, jejichž kouř může být jedovatý. Raději si pořiďte dražší svíčku, která bude přírodní a budete mít jistotu, že je nezávadná.

Upečte perníčky

Že je ještě brzy na pečení cukroví? Perníčky jsou nejlepší právě dlouho uleželé, klidně i dva měsíce. Zasvěťte jeden víkend pečení, krásně tak provoníte celý byt či dům a několik perníčků můžete využít i na předvánoční výzdobu, ať už adventního věnce, dekorací za okny nebo interiéru. A pokud chcete letos na pečení cukroví ušetřit, sledujte aktuální letáky Globusu online třeba na kompasslev.cz, kde najdete veškeré suroviny nejvýhodněji.

ZDROJ: PR článek společnosti Opportunus s.r.o.

Kategorie: Dekor
Tagy: adventní věnec cesmína Vánoce vánoční dekorace vonné svíčky
Sdílejte článek