Reklama
Půvabná venkovská zahrada

Půvabná venkovská zahrada

Zajímavé a půvabné zahrady nemusíte hledat jen ve městech. Dnes už na ně natrefíte i na venkově. Změny jsou viditelné na první pohled – zeleninové záhony ustoupily květinovým, odřené jetelové „rohožky“ upravenému trávníku a nevkusné ocelové ploty se zahalily do popínavých rostlin.

Podhorská romance

Podhorská romance

Pěkná zahrada může vzniknout všelijak. Pan inženýr Pavel Kuneš tu svou v Lichkově v podhůří Orlických hor vybudoval na skládce odpadků a výsypce suti, což paradoxně dalo základ zajímavému víceúrovňovému terénu. Je stejně členitá jako hory opodál.

Založte si zahradu svépomocí

Založte si zahradu svépomocí

Zima nám neumožňuje realizovat se v zahradě tolik jako na jaře či v létě. Je však ideální pro plánování změn, případně pro promyšlení koncepce úplně nové zahrady. Pokud jste se rozhodli vybudovat zelenou oázu sami úplně od začátku, měli byste se při jejím zakládání držet několika důležitých pravidel. Díky nim se nebudete muset za své dílo stydět ani před odborníkem.

Terasa pro milovníky večírků

Terasa pro milovníky večírků

Sen mnoha lidí je mít u svého bytu kousek zeleně. Ideální je vlastnit alespoň malou zahradu či větší terasu. Když menší zahradu přebudujete na prostornou terasu, může se potom stát sezonním obývacím pokojem nebo místem romantických večírků.

Téměř neviditelné sídlo

Téměř neviditelné sídlo

Název víkendového domu Pencalenick v přímořské zátoce Pont Pill v hrabství Cornwall zní exoticky i Angličanovi. Pochází z kornštiny, kterou dnes mluví asi dva tisíce lidí, a je v něm zmínka o cesmíně či cesmínovém dubu. Také městečko Fowey v lamanšském ústí stejnojmenné řeky pojmenovali podle stromu – kornsky fowey znamená buk. Z domu je městečko vidět jako na dlani.