Novým trendem jsou živé rostliny přímo v lustru

21. 08. 2013
Diskuze (1)
Sdílet

Pomalu ale jistě se ve světě osvětlení šíří nový trend. Stále častěji narazíte na lampy a lustry, jejichž součástí jsou i živé rostliny. Může za to rozšíření šetřivých žárovek, které vyzařují jen minimum tepla a […]

Pomalu ale jistě se ve světě osvětlení šíří nový trend. Stále častěji narazíte na lampy a lustry, jejichž součástí jsou i živé rostliny. Může za to rozšíření šetřivých žárovek, které vyzařují jen minimum tepla a nemusíte se tak obávat, že by vám květiny hned uschly.

Novému trendu podlehl i americký designér Ryan Taylor, který navrhl lustr se jménem Babylon. Když si jeho lustr prohlížíte ještě bez květin, zdá se docela obyčejný. Jednoduchý plochý kruhový tvar z hliníku nabarveného na bílo. Uprostřed prostá žárovka.  Čtyři centimetry vysoký okraj ale umožňuje lampu naplnit hlínou a směle začít pěstovat všelijaké květiny. Z docela obyčejné lampy se tak záhy stane atrakce, o kterou zavadí oko každé návštěvy.

Hlavně ale bude bavit vás, pokud na květiny v lampě nezapomenete a nenecháte je hned uschnout. A kdyby vám přeci jen uschly, není nic jednoduššího, než lampu osázet novými květinami. Můžete tak například měnit květiny podle ročního období. Pro málo pečlivé nebo zapomnětlivé lidi jsou řešením nenáročné sukulenty. Pokud se vám sukulenty zdají ohrané a nezábavné věřte, že když vám budou růst z lustru, získají zcela nový rozměr.

Zkuste pěstovat bylinky na lustru

Průměr lampy je téměř 40 centimetrů, což vůbec není málo. Pokud například bydlíte v malém bytě, rádi byste si pěstovali čerstvé bylinky, ale postrádáte volné místo na parapetu, může být tento lustr řešením.

Zkuste pěstovat bylinky na lustru

Zavěste si lampu Babylon v kuchyni a máte čerstvé bylinky vždy po ruce. Navíc jim bude i díky té trošce vyzářeného tepla z žárovky dobře a porostou rychleji.

Zkuste pěstovat bylinky na lustru

Ryan Taylor zatím vyrobil jen pár svých lamp, o jeho nápad však mají zájem velké nábytkářské firmy. Kdyby se ale přesto nezačala vyrábět, určitě jich za pár let bude v nabídce mnoho podobných. Možná bude za pár let zcela běžné využívat v bytech prostor nad našimi hlavami k pěstování rostlin. Proč ne?

-vb-
zdroj: oniprojects.com

Kategorie: Dekor Trendy
Tagy: pestovani bylinek rostliny
Sdílejte článek

Diskuze