Termostaty

Termostat je zařízení, které udržuje stálou teplotu na základě požadovaných nastavení. Termostaty slouží k ovládání topení nebo klimatizace. Termostaty mohou být mechanické, elektrické nebo elektronické. Mechanické určují regulaci chlazení nebo topení automobilových motorů, radiátorů apod. Elektrické termostaty udržují teplotu např. v žehličce. A elektronické jsou poháněny senzory a ovládají čerpadlo na vytápění domů. Více se dočtete v našich článcích.
Jak nejefektivněji ohřát vodu?
Termostaty

Jak nejefektivněji ohřát vodu?

Ohřev teplé vody je významnou položkou v domácím rozpočtu, v domech postavených v nízkoenergetickém a vyšším standardu představuje dokonce jednu z nejvýznamnějších složek provozních nákladů. Ty se liší v závislosti na principu přístroje, rozvodech vody, druhu vytápění a podobně.

Chladíme, zavařujeme, uskladňujeme
Kuchyně

Chladíme, zavařujeme, uskladňujeme

Téma správného uchovávání potravin je aktuální nejen v létě, obzvláště je-li tak horké, jako bylo to letošní, ale i na podzim, kdy řešíme, co se štědrou nadílkou z přírody. Z krátkodobého hlediska je efektivní uložit úrodu do chladu, pokud si ji však chceme uchovat přes celou zimu, nezbývá než ji zamrazit, nebo ještě lépe zavařit či usušit…

První designové termostaty jsou tu!
Novinky

První designové termostaty jsou tu!

Pryč je doba nevzhledných termostatů pro ovládání teploty podlahového topení. Společnost TECE představuje první ovladače teploty v moderním skleněném provedení a hned ve 3 barevných variantách.