Termostat je zařízení, které udržuje stálou teplotu na základě požadovaných nastavení. Termostaty slouží k ovládání topení nebo klimatizace. Termostaty mohou být mechanické, elektrické nebo elektronické. Mechanické určují regulaci chlazení nebo topení automobilových motorů, radiátorů apod. Elektrické termostaty udržují teplotu např. v žehličce. A elektronické jsou poháněny senzory a ovládají čerpadlo na vytápění domů. Více se dočtete v našich článcích.

Reklama
Jak nejefektivněji ohřát vodu?

Jak nejefektivněji ohřát vodu?

Ohřev teplé vody je významnou položkou v domácím rozpočtu, v domech postavených v nízkoenergetickém a vyšším standardu představuje dokonce jednu z nejvýznamnějších složek provozních nákladů. Ty se liší v závislosti na principu přístroje, rozvodech vody, druhu vytápění a podobně.

Chladíme, zavařujeme, uskladňujeme

Chladíme, zavařujeme, uskladňujeme

Téma správného uchovávání potravin je aktuální nejen v létě, obzvláště je-li tak horké, jako bylo to letošní, ale i na podzim, kdy řešíme, co se štědrou nadílkou z přírody. Z krátkodobého hlediska je efektivní uložit úrodu do chladu, pokud si ji však chceme uchovat přes celou zimu, nezbývá než ji zamrazit, nebo ještě lépe zavařit či usušit…