Líbí se vám venkovská zahrada? Styl venkova představují především zahradní nábytek jako kovové židle, dřevěné lavice, a doplňky jako lucerny, konvice, různé ozdobné konzoly, svícny, dekorační klec, sošky a podobně. Často také vidět ve venkovských zahradách dřevěný kolečko, nebo kolo z kočáru jako dekorace a ozdobné doplňky. Dřevěné nebo kovové židle a stoly bývají nabarvené na bílo, případně mají starší opotřebovaný vzhled, který tomu dává provensálský nádech. Nesmíme zapomenout na okrasné rostliny, mnoho květin, krmítko pro ptáky a kamenné zídky. Hledáte nové inspirace? Prohlédněte si naše články, ve kterých se také můžete dozvědět, jaké jsou novinky v oblasti zahrádkářství.

Reklama
Pohoda venkovské zahrady

Pohoda venkovské zahrady

Kdo by nechtěl alespoň občas uniknout před stresem a městským ruchem někam, kde vládne pohoda, klid a harmonie? Například na chalupu kdesi na venkově. Samozřejmě nebylo by to ono, kdyby její součástí nebyla pěkná zahrada. Jenže pořádnou venkovskou zahradu nemůžete založit náhodným systémem typu: kde je volné místo, tam něco zasadím. Na začátku byste se měli držet určitých pravidel a později už zahrada poroste sama.

Půvabná venkovská zahrada

Půvabná venkovská zahrada

Zajímavé a půvabné zahrady nemusíte hledat jen ve městech. Dnes už na ně natrefíte i na venkově. Změny jsou viditelné na první pohled – zeleninové záhony ustoupily květinovým, odřené jetelové „rohožky“ upravenému trávníku a nevkusné ocelové ploty se zahalily do popínavých rostlin.

Moderní chalupa uprostred obce Černé Voděrady

Moderní chalupa uprostred obce Černé Voděrady

Byla tam už víc než sto let. Fotografka ji zvěčnila v zasněžené krajince, kde staré bučiny a rybníky střídají lány polí a luk – v mírném svahu uprostřed obce Černé Voděrady. Do té doby tam lidé chodili na obecní úřad, než se postavil nový; toho starého se ujali architekti z ateliéru caraa.cz. Radili a navrhovali tak, aby chalupa zůstala chalupou, ale