Voda topení plyn

Voda–topení–plyn – nejčastější témata nového bydlení. Při každé rekonstrukci nebo stavbě nového domu je třeba řešit tyto tři základní věci. Na řešení, údržbu i pravidelné kontroly vody, topení a plynu jsou vždy potřební odborníci. Ani jednu z těchto věcí se však nevyplatí zanedbávat. U nových domovů je vždy třeba získat všechny zdroje a informace k tomu, abyste se rozhodli správně pro nejvýhodnější a zároveň nejkomfortnější způsob využívání vody, topení a plynu. Několik užitečných rad a tipů naleznete také v našich článcích o bydlení. Prolistujte si náš online magazín a dozvíte se více.
Teplo z přírody, aneb jak fungují tepelné čerpadla
Voda topení plyn

Teplo z přírody, aneb jak fungují tepelné čerpadla

Tepelná čerpadla jsou dnes již díky efektivnímu a ekonomickému provozu jedním z ekologických zdrojů energie využívaných také v rodinných domech. A dnes již nejen k vytápění a k ohřevu teplé vody, ale i k větrání, chlazení, vyhřívání bazénů a podobně.

Co je dobré vědět, než si koupíte plynový kotel
Plynové topení

Co je dobré vědět, než si koupíte plynový kotel

Moderní plynové kotle jsou úsporné a nabízejí téměř bezkonkurenční komfort ovládání i provozu. Na trhu najdete celou řadu plynových kotlů nejrůznějších výkonů a správný výběr kvalitního zařízení nemusí být úplně jednoduchý. Jaké otázky bychom si na prodejce měli připravit, až pro kotel vyrazíme? Zde je několik méně známých tipů přímo od odborníků.

Vtipné doplňky − živá voda do každé koupelny
Koupelny

Vtipné doplňky − živá voda do každé koupelny

Pro někoho je koupelna jen malá zastávka na cestě z postele do kuchyně či obýváku, pro jiného je to posvatná místnost, ve které se nerušeně může oddávat relaxaci. Aby vám v ní bylo za každých […]

Proč plynový kondenzační kotel?
Regulace topení

Proč plynový kondenzační kotel?

V současnosti je plynový kondenzační kotel nejčastěji využívanou technologií k vytápění rodinných domů zemním plynem. Zjišťovali jsme, proč a zda se vyplatí do něj investovat.

Děšťová voda jako šetrná alternativa
Návštěvy domů

Děšťová voda jako šetrná alternativa

Odedávna je známo, že působením slunce se z ploch oceánů vypařuje voda. Následně ji vítr přemisťuje nad kontinenty. Působením chladu odpařená voda kondenzuje a padá na zem ve formě deště. Původně čistá, destilovaná voda průchodem […]