Foto Hornbach

5 tipů, jak zařídit zahradu

04. 05. 2018 Sdílet

Zahrada je ideálním místem pro odpočinek, proto je důležité ji věnovat čas a zařídit kvalitním zahradním vybavením. Nechte se inspirovat radami a tipy odborníků z Hornbachu, jak zařídit zahradu, aby byla vzhledově zajímavá a přitom útulná.

Veškeré vybavení a zařízení pro zahradu najdete v projektových marketech Hornbach se zárukou trvale nízkých cen.

Foto HornbachPohodlné posezení pod širým nebem

Pohodlnou a útulnou atmosféru vytvoří na zahradě zahradní nábytek, jako jsou jídelní nebo odkládací stoly, židle, křesla a lehátka. „Pro svoji cenovou dostupnost jsou oblíbené pivní sety, které se skládají z jednoduchého stolu a lavic. Na relaxování jsou také populární houpačky a houpací sítě,“ říká David Benda, odborník z oddělení zahrady projektových marketů Hornbach. Aby sezení nebo ležení bylo pohodlné, nemělo by se zapomínat na kvalitní polstrování. Mezi zahradní vybavení se také řadí skříňky a boxy, které slouží k úschově polstrování, hraček, zahradních pomůcek a dalších věcí, a tím se udržuje na zahradě pořádek. Nyní si můžete zahradní nábytek koupit on-line a nechat pohodlně doručit domů.

Foto Hornbach

Pusťte si slunce jen tam, kam chcete

Se správnou ochranou proti slunci pohodlně přečkáte i ta největší vedra. Lze k tomu využít různé slunečníky, sluneční plachty anebo třeba markýzu. „Slunečník se rychle a pohodlně montuje, umísťovat ho můžete podle vašich potřeb. Vyrábí se v několika barvách, tvarech a designech. Jeho drobnou nevýhodou je obtížnější čištění,“ vysvětluje David Benda z Hornbachu. Sluneční plachta se upevňuje na stěny nebo strop. Vybírat můžete z mnoha barev, tvarů a velikostí. Dobře se čistí a uskladňuje. Markýza se připevňuje napevno na fasádu domu. V nabídce je také velké množství druhů, barev a velikostí, stačí si jen vybrat.

Foto Hornbach

Prodlužte si večery na zahradě

Se správným venkovním osvětlením vznikne v zahradě příjemná atmosféra i po setmění. O osvětlení podél zahradních cest se postarají sloupková světla. Skleněné LED kameny vytvoří stylovou atmosféru u jezírka nebo nepřímé světlo pod rostlinami. Barevné koule vytváří zajímavé světelné efekty u bazénu. A rafinovanost a praktičnost nabízí vodotěsné LED pásky, které lze použít jako světelné lišty na terase nebo zabudované v cestách. Rozmanitý sortiment těchto produktů poskytuje například značka FLAIR. „I zahradní světlo je však nutné vybírat velmi uvážlivě. Zamezte tomu, aby jej vzniklo příliš mnoho. Unavuje to oči a navíc kontury zahradních prostor ztrácí na efektu,“ upozorňuje Zlatko Slebodník z Hornbachu, specialista na osvětlení.

Zahrada si zaslouží vláhu

Základním předpokladem zdravé a zelené zahrady je správné zavlažování. Jednoduché a cenově dostupné je manuální zavlažování dešťovou vodou. „Zahradní hadice s teleskopickou multifunkční sprchou for_q umožňuje pohodlné zalévání zavěšených květináčů, vzdálených či hůře dostupných záhonů, rosení terasy i zavlažování travních ploch,“ doporučuje David Benda z Hornbachu a dodává, že v závislosti na velikosti a bujnosti zahrady se vyplatí investovat do automatického zavlažování. Převezme příslušnou práci a ušetří čas i práci.

Foto Hornbach

Zvolte ten správný sestřih trávníku

Příjemnou atmosféru na zahradě vytvoří i udržovaný trávník a okolní zeleň. Při sekání trávníku, zastřižení živého plotu, prořezání keřů a stromů se vzdejte benzínu a elektrických kabelů. Pohodlnou a snadnou práci umožní akumulátorové přístroje. „Zahradní technika na akumulátorový pohon je oblíbená zejména díky své výkonnosti, ergonomice a snadné manipulaci. Tyto přístroje jsou lehké, dobře ovladatelné a zároveň se nemusíte zabývat elektrickou šňůrou či benzinovým palivem,“ vysvětluje David Benda z oddělení zahrady v projektových marketech Hornbach. Další výhodou je možnost kompatibility nabíjecích systémů. Přístroje řady for_q totiž disponují kompatibilním akumulátorem, který lze využít pro různé zahradní pomocníky této značky.

Víte, jak správně sekat trávník? Přemýšlíte, jak po zimě dát nový lesk zahradnímu nábytku? Chystáte se na větší stavební úpravy na zahradě? Pak se nechte inspirovat poradenstvím a podrobnými návody Hornbachu.

ZDROJ: PR článek společnosti Hornbach

Kategorie: Rady a Tipy
Tagy: Od partnerů venkovní osvětlení zahradní nábytek zahradni technika zavlazovani
Sdílejte článek